"Portrety Kompozytorów". Masecki & Markowicz grali C.P.E. Bacha [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2020 13:00
"Portrety Kompozytorów" to letni cykl cotygodniowych koncertów prezentowanych przez Marcina Maseckiego, Marcina Markowicza i spółkę. W kolejnym wydaniu Carl Philipp Emanuel Bach, czyli syn tego ojca. 
Masecki  Markowicz grają C.P.E. Bacha
Masecki & Markowicz grają C.P.E. BachaFoto: PR2
Program:

C.P.E. BACH (Marcin Masecki piano, Marcin Markowicz skrzypce, Maciej Młodawski wiolonczela)
  • Symfonie - wybór - opr. M.Masecki - pianino (20’)
  • Sonata na flet solo - skrzypce (13’)
  • Sonata d-moll Wq72 - cz. 1 - skrzypce, pianino (2’)
  • Sonata B-dur Wq 77 (15’) - skrzypce, pianino
  • Koncert wiolonczelowy A-dur Wq172 - cz 2 i 3 - wiolonczela, skrzypce, pianino (14’)

***

W letnie niedziele o godzinie 12.00 na stronie internetowej Programu 2 Polskiego Radia transmitowaliśmy kolejny z sześciu odcinków poświęconych ciekawszym postaciom z historii muzyki klasycznej. Zgodnie z tradycją Masecki opowiadał o bohaterach cyklu, o ich czasach i ich twórczości.

W ostatnim odcinku Masecki i Markowicz zagrali własne kompozycje, zadając tym samym pytanie, czy klasyka to tylko historia? Czy dziś istnieje jeszcze muzyka klasyczna? Czy możliwa jest współczesna muzyka klasyczna? Czy klasyczność i współczesność się wykluczają? Czy są kompatybilne? Czy skoro coś jest współczesne to już nie może być klasyczne? Czy klasyka była kiedyś współczesna? Czy zawsze była klasyką? Co dziś jest klasyką? Co to jest klasyka? Jak żyć?

Zobacz zapowiedź

Czytaj także

"Emerge". Energetyzujące dzieła symfoniczne

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2016 15:45
Dwójka poleca pierwszą monograficzną płytę Tomasza Jakuba Opałki, uważanego za jednego z najbardziej charakterystycznych kompozytorów swojej generacji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Piotr Rubik: udało mi się stworzyć utwory, o których zawsze marzyłem

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2019 20:45
Jeden z najbardziej popularnych polskich kompozytorów. Utwóry takie jak "Psalm dla Ciebie" lub "Niech mówią, że to nie jest miłość" śpiewa cała Polska po dziś dzień. Gościem audycji "Nieznani znani" był Piotr Rubik. 
rozwiń zwiń