X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Philippe Herreweghe: Step to świetna muzyka!

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2011 16:00
Dla znakomitego dyrygenta spotkanie z arcydziełem polskiej symfoniki z pewnością nie będzie tylko jednorazową festiwalową ciekawostką.
Audio

- Noskowskiego gram na prośbę Stanisława Leszczyńskiego. Zgodziłem się, chociaż nawet nie znałem nazwiska tego kompozytora – mówi Philippe Herreweghe. - Nie jest to łatwy utwór, ale napisany w bardzo ciekawy sposób i w dobrym stylu. To naprawdę świetna muzyka. Zawsze chętnie odkrywam muzykę, której nie znałem wcześniej. Jeśli chodzi o Noskowskiego, to znam tylko jeden jego utwór, po którym jednak znać, że ten kompozytor potrafił pisać. Porównałbym ten utwór do Pięknej Meluzyny lub Hebryd Mendelssohna. To oczywiście muzyka dużo późniejsza, ale tej samej rangi.

Zachwycony partyturą Noskowskiego Herreweghe zamierza więc na stałe wprowadzić "Step" do swojego repertuaru, zarówno ze swoim zespołem jak i z orkiestrami filharmonicznymi.

Na Festiwalu Chopin i jego Europa Herrewghe wykonuje dużo muzyki Brahmsa.

- Niedawno nagrałem komplet symfonii, który ma ukazać się wkrótce. Zaś tu, w Warszawie, podczas koncertu w studiu radiowym, nagrywamy Rapsodię na alt, Pieśń przeznaczenia i Begräbnisgesang – mniej znane dzieła na chór i orkiestrę, które są zresztą znakomite. Moim zdaniem, jeśli się cokolwiek nagrywa, powinno się mieć - być może nie lepszy, ale przynajmniej nowy - pomysł na muzykę. Kiedy więc myślę o Brahmsie, myślę również o jego koncertach. Nie chciałbym nagrywać ich z orkiestrami grającymi na współczesnych instrumentach, co mogłoby być oczywiście fantastycznym doświadczeniem, ale wolałbym to zrobić z Orchestre des Champs-Élysées. Nie dlatego, że byłoby to lepsze, ale dlatego, że bardziej odpowiada to mojemu gustowi.

 

W wywiadzie udzielonym Piotrowi Matwiejczukowi Philippe Herreweghe mówił także o swoim postrzeganiau Niemieckiego Requiem Brahmsa, a także o tym, jakie jeszcze dzieła polskich kompozytorów zamierza wprowadzić do swego repertuaru. Opowiedział także o organizacji pracy w swoich zespołach i o tym, dlaczego tak trudno wykonywać muzykę Brahmsa na festiwalach muzycznych.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Niemieckie Requiem Brahmsa

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2011 11:28
Philipe Herreweghe, Collegium Vocale Gent i Accademia Chigiana Siena, Orchestre des Champs-Élysées oraz soliści. Wieczorny koncert pierwszego dnia Festiwalu Chopin i jego Europa w Dwójce o 21:00.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chopin i jego Europa: "Step" Noskowskiego

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2011 23:33
Jak z inspirowanym "Ogniem i mieczem" utworem poradzi sobie Philippe Herreweghe? Na transmisję koncertu ze Studia Koncertowego Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego zapraszamy do Dwójki o 21:00.
rozwiń zwiń