Zbigniew Wodecki: Bach był pierwszym jazzmanem

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2015 11:00
– Gdy dołożono do jednego z utworów Bacha sekcję rytmiczną, okazało się, że to czysta jazzowa muzyka – mówił muzyk, który opowiadał w Dwójce o swojej nowej-starej płycie.
Audio
  • Zbigniew Wodecki o płycie "1976: A Space Odyssey" (Poranek Dwójki)
Przez lata najważniejsze było, aby świetnie wypaść i być gwiazdą. Było to tak stresujące, że zapomniałem o tym, co jest najważniejsze, chłopaki mi o tym przypomnieli - mówił w Polskim Radiu o współpracy z zespołem MitchMitch Zbigniew Wodecki
"Przez lata najważniejsze było, aby świetnie wypaść i być gwiazdą. Było to tak stresujące, że zapomniałem o tym, co jest najważniejsze, chłopaki mi o tym przypomnieli" - mówił w Polskim Radiu o współpracy z zespołem Mitch&Mitch Zbigniew WodeckiFoto: Grzegorz Śledź/PR2

"1976: A Space Odyssey" to wspólne przedsięwzięcie Zbigniewa Wodeckiego i zespołu Mitch & Mitch. Pomysł - ku ogromnego zdumieniu muzyka - wyszedł od jego młodszych kolegów. Artysta wyznał, że zazdrości członkom grupy ich podejścia do muzyki jako zabawy. – Na mnie ciąży odium 40 lat robienia kariery, w związku z czym bardzo się denerwuję, żeby wszystko dobrze wypadło – mówił.

Zbigniew Wodecki wspomniał też o przyziemnej części życia artysty, które uzależnione jest m.in. od wielkości rubryk w formularzach ZAiKS-u, o swoim przerażeniu na wieść o koncercie na Off Festivalu i o dwóch nurtach muzyki: tej, która idzie do przodu, i tej, gdzie trzeba sobie potupać.

A opowieści o słynnych jazzmanach (do których zalicza Jana Sebastiana Bacha) wokalista ubarwił muzyką wykonaną za pomocą własnych strun głosowych.

***

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Zbigniew Wodecki

Data emisji: 29.05.2015

Godzina emisji: 8.35

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

mc/jp


Czytaj także

Zbigniew Wodecki: śpiewać zacząłem przez przypadek

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2014 20:39
- Nigdy się nie przebijałem do tzw. czołówki piosenkarzy - podkreślił muzyk w radiowej Jedynce. Nagrał jednak wiele hitów, w tym doskonale wszystkim znaną piosenkę do bajki "Pszczółka Maja".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odyseja Wodeckiego i Mitchów już na płycie!

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2015 15:00
Hity takie, jak "Rzuć to wszystko co złe", "Panny mego dziadka" czy "Posłuchaj mnie spokojnie" nigdy nie stały się hitami. Do dziś...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zbigniew Wodecki: dzięki Mitch & Mitch odzyskałem radość muzykowania

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2015 17:20
- Przez lata najważniejsze było, aby świetnie wypaść i być gwiazdą. Było to tak stresujące, że zapomniałem o tym, co jest najważniejsze, chłopaki mi o tym przypomnieli - mówił w Jedynce artysta.
rozwiń zwiń