X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Historie alternatywne". Jak zmieniano dzieje Polski

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2015 10:30
– Alternatywne wersje polskiej historii paradoksalnie pokazują, że nie mogła ona potoczyć się inaczej – mówił dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski.
Audio
  • "Historie alternatywne". Jak zmieniano dzieje Polski (Poranek Dwójki)
Program 2 Polskiego Radia wraz z Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza w podróż po alternatywnych światach, ustrojach i galaktykach
Program 2 Polskiego Radia wraz z Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza w podróż po alternatywnych światach, ustrojach i galaktykachFoto: Remco Timmermans/flickr/cc

"Historie alternatywne" to wspólne przedsięwzięcie Dwójki i Muzeum Powstania Warszawskiego. Raz w miesiącu będziemy rozmawiać o polskiej fantastyce z jej autorami, krytykami, czytelnikami oraz z historykami. Przyjrzymy się alternatywnym historiom tworzonym przez takich pisarzy jak Łukasz Orbitowski czy Szczepan Twardoch.

Muzeum Powstania Warszawskiego wydaje się idealnym miejscem na takie rozważania. Często pyta się tam bowiem: "co by było, gdyby nie powstanie?". Dla dyrektora muzeum Jana Ołdakowskiego to doskonały punkt wyjścia. – Chcemy zastanowić się, dlaczego tak często pisarze science fiction sięgają po formułę pytania o to, jak wyglądałaby przyszłość, gdyby historia inaczej się potoczyła – mówił. – O tym chcemy podyskutować podczas dziesięciu spotkań, które są przed nami – zapowiadał.

Pierwsza rozmowa o "Historiach alternatywnych" już w środę 21 stycznia o godzinie 18.00 w auli Jana Nowaka Jeziorańskiego. O Januszu Zajdlu i jego krytyce totalitaryzmu opowiedzą Paweł Dunin-Wąsowicz, Piotr Gociek oraz Maciej Parowski.

***

Prowadzenie: Paweł Siwek
Goście:
Jan Ołdakowski (dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego), Barbara Schabowska i Mateusz Matyszkowicz (prowadzący cykl "Historie alternatywne")
Data emisji: 20.01.2015
Godzina emisji:
8.35

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".
mc/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Science-fiction - urokliwa zabawa w przepowiadanie przyszłości

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2014 14:00
Internet, bomba atomowa, elektryczne samochody czy eksperymenty genetyczne – to wątki, które pojawiły się w wyobraźni autorów na długo przed tym, zanim stały się rzeczywistością. - Wizje przyszłości nigdy nie są literalne - przekonywał krytyk literacki, Piotr Kofta. - To raczej próby futurystycznego metaforyzowania teraźniejszości. Kiedyś były to fantazje katastroficzne, dziś mamy do czynienia z wizjami posthumanistycznymi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fantastyczna krytyka totalitaryzmu

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2015 18:31
O Januszu Zajdlu i jego krytyce totalitaryzmu opowiedzą Paweł Dunin-Wąsowicz, Piotr Gociek oraz Maciej Parowski.
rozwiń zwiń