X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Gdyby nie ojciec, byłyby trzy pałace kultury"

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2015 12:20
- Bez jego uporu i zdeterminowania nie byłoby Starego Miasta w Warszawie - mówiła o architekcie Janie Zachwatowiczu jego córka Krystyna Zachwatowicz-Wajda.
Audio
  • "Opowieść o Janie Zachwatowiczu". Audycja Bogumiły Prządki (Dwójka)
Architekt nigdy nie powinien być wąsko wyspecjalizowany. On tworzy dla ludzi, dla życia, dlatego musi je wnikliwie obserwować i rozumieć. Jeśli we właściwy sposób trafi, to jego dzieło będzie funkcjonalne, a od talentu zależy czy ono będzie plastyczne - mówił Jan Zachwatowicz (na zdjęciu) w archiwalnym nagraniu Polskiego Radia
"Architekt nigdy nie powinien być wąsko wyspecjalizowany. On tworzy dla ludzi, dla życia, dlatego musi je wnikliwie obserwować i rozumieć. Jeśli we właściwy sposób trafi, to jego dzieło będzie funkcjonalne, a od talentu zależy czy ono będzie plastyczne" - mówił Jan Zachwatowicz (na zdjęciu) w archiwalnym nagraniu Polskiego RadiaFoto: PAP/Bolesław Miedza

- Nigdy nie zapomnę wejścia na Stare Miasto w styczniu 1945 roku. Tam nastąpiła wewnętrzna konfrontacja postawy konserwatora, który widzi ruiny, i postawy Polaka, który powiada sobie, że to trzeba wszystko odbudować, czyli stworzyć jakoś makietę. Ten dramat wewnętrzny musiał być przełamany. Stałem się rzecznikiem tego, żeby maksymalnie zniszczone zabytki odbudowowywać wszędzie tam, gdzie istniało ku temu podłoże emocjonalne - mówił Jan Zachwatowicz w archiwalnym radiowym nagraniu z roku 1978.

Legendarnego architekta w 115 rocznicę urodzin wspominały jego córki, Krystyna i Katarzyna. Co stolica zawdzięcza Janowi Zachwatowiczowi? Okazuje się, że m.in. powstrzymanie planu budowy trzech pałaców kultury, które miały zastąpić dotychczasowe symbole Warszawy...

***

Tytuł audycji: Opowieść o Janie Zachwatowiczu

Przygotowała: Bogumiła Prządka

Goście: Krystyna Zachwatowicz-Wajda i Katarzyna Zachwatowicz Jasieńska

Data emsji: 5.04.2015

Godzina emisji: 14.00

bch/mm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Skąd się wzięły spodki kosmiczne na Śnieżce

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2015 17:00
Jedna z legend mówi, że w najwyższym dysku obserwatorium na Śnieżce znajduje się mózg Stanisława Lema. Złośliwi nazywają ten budynek "trzema hamburgerami".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pałac Saski – przedwojenny Pałac Kultury

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2015 23:00
– Przed 1939 r. każda ważna uroczystość odbywała się na placu przed Pałacem Saskim. Był on symbolem centrum Warszawy – mówił Michał Wons ze stowarzyszenia Saski 2018.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy dzieci naprawią nasze miasta?

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2015 16:00
- Chcemy, aby nasze dzieci brały w przyszłości aktywny udział w kształtowaniu przestrzeni publicznej - wyjaśniał Adam Przywara, dyrektor artystyczny Beton Film Festival.
rozwiń zwiń