Czy dzieci naprawią nasze miasta?

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2015 16:00
- Chcemy, aby nasze dzieci brały w przyszłości aktywny udział w kształtowaniu przestrzeni publicznej - wyjaśniał Adam Przywara, dyrektor artystyczny Beton Film Festival.
Audio
  • Organizatorzy opowiadają o warsztatach "Betonik" (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Warsztaty Betonik skierowane są do dzieci w wieku 6-14 lat. Jak wyglądałyby nasze miasta, gdybyśmy pozwolili im decydować?
Warsztaty "Betonik" skierowane są do dzieci w wieku 6-14 lat. Jak wyglądałyby nasze miasta, gdybyśmy pozwolili im decydować?Foto: Glow Images/East News

- Problem polskiej architektury to stosunek ludzi do tego, co wspólne. Dbamy o przestrzeń prywatną, a ta publiczna albo zostaje sprywatyzowana, albo jest zostawiona sama sobie. Nie interesujemy się nią, choć przecież wszyscy w niej żyjemy - opowiadał Przywara.

Podejście kolejnych pokoleń mają zmienić trwające do końca marca warsztaty "Betonik", w ramach których dzieci znajdują "błędy" w otaczającej przestrzeni i przygotowują projekty, jak je poprawić. Efekty swoich prac będą mogły obejrzeć w wydrukach 3D.

Przy okazji dowiadujemy się, jakie obiekty zapełniłyby nasze miasta, gdybyś pozwolili decydować najmłodszym.

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki

Prowadzenie: Kamil Radomski

Goście: Adam Przywara (dyrektor artystyczy Beton Film Festival), Katarzyna Pedrycz i Natalia Ciechowska (prowadzące warsztaty "Betonik")

Data emisji: 11.03.2015

mm/bch

Czytaj także

Marek Budzyński: warszawska "patelnia" daje poczucie bezpieczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2014 18:00
- To oaza, zatoka w samym centrum tranzytowego życia metropolii - mówił znakomity architekt o placu przed Stacją "Centrum" Warszawskiego Metra. Rozmowa z Markiem Budzyńskim rozpoczęła Dwójkowy cykl "Genius Loci".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawa - miasto konfliktu architektury z polityką

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2015 17:00
- Wielu mieszkańców ma krytyczny stosunek do architektury stolicy. A ja cenię jej złożoność, witalność, różnorodność perspektyw - mówił w Dwójce Christian Kerez.
rozwiń zwiń