X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Herdzin i Gusnar. Saksofonowe łamanie stereotypów

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2016 18:30
- Jesteśmy rzadkim przypadkiem osób, które stoją w muzycznym rozkroku – powiedział kompozytor Krzysztof Herdzin goszczący w Dwójce z saksofonistą Pawłem Gusnarem.
Krzysztof Herdzin i Paweł Gusnar nawiązali współpracę, przy okazji prób w Teatrze Powszechnym w Radomiu w 1997 r.
Krzysztof Herdzin i Paweł Gusnar nawiązali współpracę, przy okazji prób w Teatrze Powszechnym w Radomiu w 1997 r.Foto: Grzegorz Śledź/PR2

Artyści, znani z wykonywanych wspólnie kompozycji z pogranicza muzyki klasycznej i jazzu (m.in. skomponowanych przez Herdzina Asertywnego Preludium i Nieasertywnej Toccaty na smyczki), opowiadali o tym, jak nie godzą się na muzyczne stereotypy.

- Wśród wielu pokutuje myślenie, że klasyka jest królową sztuk, a muzyka rozrywkowa jest czymś gorszym. A tu zupełnie nie o to chodzi - mówił Krzysztof Herdzin. - Najlepszym przykładem jest tu saksofon –dodawał Paweł Gusnar. - Dla wielu to wciąż instrument zarezerwowany dla muzyki rozrywkowej. A gdyby nie klasyka, to on nie zaistniałby w wymiarze, w jakim znamy go dzisiaj. Saksofonowi solowe partie powierzali już Wagner, Bisset i Ravel – tłumaczył artysta.

Jak łamanie muzycznych stereotypów przejawia się w duecie Herdzin-Gusnar? O tym mogliśmy się przekonać, słuchając artystów wykonujących w Dwójce utwory pochodzące m.in. z albumu Krzysztofa Herdzina "Bajkowe opowieści".

***

Tytuł audycji: Five o'clock

Prowadzi: Agata Kwiecińska

Goście: Krzysztof Herdzin (kompozytor, pianista) Pawłem Gusnar (saksofonista)

Data emisji: 10.09.2016

Godzina emisji: 17.00

mz/jp


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nagranie, które zmieniło Krzysztofa Herdzina

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2016 09:00
- Nic już dla mnie nie będzie takie, jak było. Będę dążył do tego, by powtarzać takie konfrontacje - mówił w Dwójce kompozytor o swojej współpracy ze słynną angielską orkiestrą kameralną.
rozwiń zwiń