X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Izabela Kłosińska. Kto jest wrogiem śpiewaczki?

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2017 15:00
– Gdy mam mieć koncert, na kilka dni przed nim odwołuję wszystkie zajęcia na Akademii Muzycznej – mówiła sopranistka, tłumacząc, dlaczego mówienie przeszkadza w śpiewaniu.
Audio
  • Izabela Kłosińska. Kto jest wrogiem śpiewaczki? (Five o'clock/Dwójka)

Izabela Kłosińska zauważyła, że głos potrafi płatać figle, zwłaszcza wtedy, gdy dużo się mówi. – Głosem w mowie operuje się inaczej niż śpiewając. Do tego z natury mówię bardzo nisko, niesopranowo, więc muszę się starać, by podczas śpiewu głos zabrzmiał w całej skali – powiedziała. Artystka unika więc mówienia przed swoimi występami. – "Zgadanie się" jest bardzo niebezpieczne dla śpiewaka – dodała.

W Dwójce sopranistka mówiła także o tym, dlaczego martwiła się o Krystynę Jandę, oglądając ją w tytułowej roli w spektaklu "Maria Callas. Master Class", tłumaczyła, co to znaczy mówić na opartym oddechu, a także opowiedziała m.in. o pewnym kłopotliwym wydarzeniu z udziałem swojego psa, który nie cierpiał jej śpiewu...

***

Tytuł audycji: Five o'clock

Prowadzi: Agata Kwiecińska

Gość: Izabela Kłosińska (śpiewaczka operowa)

Data emisji: 11.02.2017

Godzina emisji: 17.00

mc/mz

/


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szymanowski Quartet: najlepiej nazwać się na "A"

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2016 12:00
- Nasza nazwa z punktu widzenia marketingowego to był błąd. Karol Szymanowski, to nie jest popularny kompozytor. Ludzie myśleli, że to któryś z nas - opowiadali w Dwójce muzycy kwartetu, który już od 20 lat jest ambasadorem muzyki polskiej za granicą
rozwiń zwiń

Czytaj także

Motion Trio. Akordeonowy Chopin w "Five o'clock"

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2017 14:00
Koncertowali w kilkudziesięciu krajach świata. Przed czterema laty odwiedzili Dwójkę. Przypominamy słuchaczom to niezwykłe spotkanie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chciał być jak Jan Tomaszewski. W końcu zakochał się w Piazzolli

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2017 19:00
- Uznawanie akordeonu za mało poważny instrument to nieporozumienie. W naszym repertuarze jest ponad 200 koncertów z orkiestrą! To więcej niż w przypadku niejednego bardziej "klasycznego" instrumentu - wyjaśniał w audycji "Five o'clock" Klaudiusz Baran.
rozwiń zwiń