Izabela Kłosińska. Kto jest wrogiem śpiewaczki?

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2017 15:00
– Gdy mam mieć koncert, na kilka dni przed nim odwołuję wszystkie zajęcia na Akademii Muzycznej – mówiła sopranistka, tłumacząc, dlaczego mówienie przeszkadza w śpiewaniu.
Audio
  • Izabela Kłosińska. Kto jest wrogiem śpiewaczki? (Five o'clock/Dwójka)

Izabela Kłosińska zauważyła, że głos potrafi płatać figle, zwłaszcza wtedy, gdy dużo się mówi. – Głosem w mowie operuje się inaczej niż śpiewając. Do tego z natury mówię bardzo nisko, niesopranowo, więc muszę się starać, by podczas śpiewu głos zabrzmiał w całej skali – powiedziała. Artystka unika więc mówienia przed swoimi występami. – "Zgadanie się" jest bardzo niebezpieczne dla śpiewaka – dodała.

W Dwójce sopranistka mówiła także o tym, dlaczego martwiła się o Krystynę Jandę, oglądając ją w tytułowej roli w spektaklu "Maria Callas. Master Class", tłumaczyła, co to znaczy mówić na opartym oddechu, a także opowiedziała m.in. o pewnym kłopotliwym wydarzeniu z udziałem swojego psa, który nie cierpiał jej śpiewu...

***

Tytuł audycji: Five o'clock

Prowadzi: Agata Kwiecińska

Gość: Izabela Kłosińska (śpiewaczka operowa)

Data emisji: 11.02.2017

Godzina emisji: 17.00

mc/mz

/


Czytaj także

Szymanowski Quartet: najlepiej nazwać się na "A"

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2016 12:00
- Nasza nazwa z punktu widzenia marketingowego to był błąd. Karol Szymanowski, to nie jest popularny kompozytor. Ludzie myśleli, że to któryś z nas - opowiadali w Dwójce muzycy kwartetu, który już od 20 lat jest ambasadorem muzyki polskiej za granicą
rozwiń zwiń
Czytaj także

Motion Trio. Akordeonowy Chopin w "Five o'clock"

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2017 14:00
Koncertowali w kilkudziesięciu krajach świata. Przed czterema laty odwiedzili Dwójkę. Przypominamy słuchaczom to niezwykłe spotkanie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Chciał być jak Jan Tomaszewski. W końcu zakochał się w Piazzolli

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2017 19:00
- Uznawanie akordeonu za mało poważny instrument to nieporozumienie. W naszym repertuarze jest ponad 200 koncertów z orkiestrą! To więcej niż w przypadku niejednego bardziej "klasycznego" instrumentu - wyjaśniał w audycji "Five o'clock" Klaudiusz Baran.
rozwiń zwiń