"Five o'clock" z Łukaszem Kuropaczewskim

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2015 14:55
W porze popołudniowej herbaty odwiedził nas znakomity gitarzysta. Intrygująca rozmowa; było też sporo dobrej muzyki w wykonaniu naszego gościa.
Łukasz Kuropaczewski
Łukasz KuropaczewskiFoto: Grzegorz Śledź/PR2

W sobotę o godzinie 17.00 można pić herbatę, spacerować, albo... poznawać radio od kuchni. "Five o'clock" to spotkania z wybitnymi muzykami, rozmowy połączone z krótkim recitalem, a przede wszystkim okazja do uczestniczenia w nagraniu audycji radiowej.
Rozmowy z muzykami to nasz radiowa codzienność; rzadko jednak mamy okazję prosić ich, by w trakcie opowiadania o swojej działalności artystycznej pokazali, jak pracują nad interpretacjami; by na żywo zagrali najtrudniejsze fragmenty utworów, z którymi się zmagają; by wyjaśnili, na czym one polegają. Teraz szansę na poznanie tajemnic muzycznej i radiowej kuchni mają także Państwo - do udziału w audycji zapraszamy bowiem publiczność.

28 lipca gościem "Five o'clock" był Łukasz Kuropaczewski – gitarzysta klasyczny, absolwent wrocławskiej Akademii Muzycznej, uczeń, a następnie asystent Manuela Barrueco w Peabody Conservatory w Baltimore. Kuropaczewski prowadzi kursy i lekcje mistrzowskie podczas wielu festiwali gitarowych w Europie oraz na uniwersytetach w Reykjavíku, Hartford, Winnipeg, Baltimore, Panamie. Występował z gorąco przyjmowanymi recitalami w wielu krajach świata, od Japonii po Panamę. Gościł na takich scenach, jak nowojorska Carnegie Hall, londyńska Royal Festival Hall czy amsterdamska Concertgebouw. Jest współzałożycielem i dyrektorem artystycznym Polskiej Akademii Gitary. www.akademiagiary.pl

Audycję prowadziła Agata Kwiecińska.


Czytaj także

XVII-wieczne skrzypce na Dwójkowej herbatce

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2012 18:30
Gościem audycji z cyklu "Five o'clock" był jeden z najwybitniejszych polskich skrzypków – Krzysztof Jakowicz. Zapraszamy do obejrzenia nagrania wideo ze spotkania.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Spotkanie Hob-beats Duo

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2012 19:18
Perkusyjna uczta w "Five o'clock"!
rozwiń zwiń