Barbara Kinga Majewska: zaczęło się od Kate Bush

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2016 14:00
- Nie pochodzę z muzycznej rodziny. Na śpiewanie otworzyłam się, kiedy dostałam na 18 urodziny składankę z piosenkami Kate Bush - mówiła w Dwójce ceniona interpretatorka muzyki współczesnej.
- Jedną z pierwszych płyt, która wprowadziła mnie w świat muzyki klasycznej był album z piosenkami Brittena w wykonaniu Iana Bostridgea - mówiła w Dwójce Barbara Kinga Majewska
- Jedną z pierwszych płyt, która wprowadziła mnie w świat muzyki klasycznej był album z piosenkami Brittena w wykonaniu Iana Bostridge'a - mówiła w Dwójce Barbara Kinga MajewskaFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Pod wpływem głosu Kate Bush Barbara Kinga Majewska postanowiła zainteresować się swoimi możliwościami wokalnymi. Pierwsze lekcje śpiewu nie nastrajały optymistycznie. - Nie miałam głosu. Wydawało się, że nic z tego nie będzie. Mimo to postanowiłam nauczyć się fachu śpiewaczki. Następne 10 lat spędziłam na bardzo wytężonej pracy wokalnej.

W audycji Barbara Kinga Majewska wyznała, że obecnie stara się pozbyć pewnych nawyków powstałych w wyniku edukacji. Opowiadała też o stereotypach związanych z emisją głosu. - Teraz uważam, że ucząc się śpiewu powinniśmy dążyć do tego, by zrozumieć, co się dzieje z naszym ciałem, a nie cały czas próbować je kontrolować.

Rozmowę urozmaiciły występy wokalne śpiewaczki, której towarzyszyła pianistka Emilia Sitarz.

***

Tytuł audycji: Five o'clock

Prowadzi: Agata Kwiecińska

Goście: Barbara Kinga Majewska (śpiewaczka) i Emilia Sitarz (pianistka)

Data emisji: 24.09.2016

Godzina emisji: 17.00

bch/mz

Czytaj także

Apollon Musagète Quartett. "Kwartet jest jak małżeństwo"

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2016 17:00
Członkowie jednego z najlepszych polskich kwartetów smyczkowych mieszkają w czterech różnych miastach - Spotykamy się rzadko, ale dzięki temu nasza wspólna praca staje się zdyscyplinowana i pozbawiona rutyny - deklarował wiolonczelista Piotr Skweres w audycji "Five o'clock".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Freszel: obce języki obnażają braki w emisji głosu

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2016 19:00
- Najlepiej dla śpiewaka, gdyby urodził się z umiejętnością co najmniej dwóch języków, a potem uczył się kolejnych - mówiła w Dwójce Joanna Freszel, jedna z najciekawszych śpiewaczek młodego pokolenia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Herdzin i Gusnar. Saksofonowe łamanie stereotypów

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2016 18:30
- Jesteśmy rzadkim przypadkiem osób, które stoją w muzycznym rozkroku – powiedział kompozytor Krzysztof Herdzin goszczący w Dwójce z saksofonistą Pawłem Gusnarem.
rozwiń zwiń