Aktorskie wędrówki Jerzego Radziwiłowicza

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2013 10:00
Od Polski, przez Francję, aż na Półwysep Iberyjski. Na spotkanie z "Człowiekiem z marmuru" i jego gawędą o podróżach oraz literaturze zapraszamy w Pierwszy Dzień Świąt.
Jerzy Radziwiłowicz
Jerzy RadziwiłowiczFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Jerzy Radziwiłowicz zaprezentuje swoją mniej znaną twarz. W rozmowie z Ewą Stocką-Kalinowską aktor opowie m.in. o swoich podróżach teatralnych i okolicznościach, w jakich podjął pracę translatorską. Nie zabraknie wspomnień o ważnych dla niego lekturach oraz historii jego wielkiej fascynacji Portugalią. Zapraszamy.

25 grudnia (środa), godz. 13.00

Zobacz więcej na temat: Jerzy Radziwiłowicz
Czytaj także

Radziwiłowicz: psychoterapeuta? Czemu nie, przyjemna funkcja

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2013 15:00
Niezapomniany Mateusz Birkut z "Człowieka z marmuru", aktor Andrzeja Wajdy, Jerzego Jarockiego i Konrada Swinarskiego, a ostatnio psychoterapeuta Andrzej w serialu "Bez tajemnic". Bohaterem "Spotkania z mistrzem" był Jerzy Radziwiłowicz.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ryszard Bugajski: będzie groźnie, gdy zapomnimy o moralności

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2013 09:45
– Mam wrażenie, że dziś ludzie śmieją się ze stawiania rzeczy na ostrzu moralnym. Tymczasem mnie zawsze interesowała kwestia sumienia, walka dobra ze złem – mówił w Dwójce Ryszard Bugajski, reżyser takich głośnych filmów jak "Przesłuchanie" czy "Układ zamknięty".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jacek Petrycki: Kieślowski nie kręciłby dziś filmów...

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2013 23:00
"Etatowy" operator kina moralnego niepokoju bierze udział, jako współreżyser dokumentu "Powrót Agnieszki H.", w konkursie Warsaw Screenings Warszawskiego Festiwalu Filmowego. W Dwójce opowiadał m. in. o współpracy z Agnieszką Holland i Krzysztofem Kieślowskim.
rozwiń zwiń