Co nowego w PWM?

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2014 12:00
Gościem środowego "Poranka Dwójki" będzie Daniel Cichy. Mija rok, od kiedy został dyrektorem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.
Co nowego w PWM?
Foto: Glow Images/East News

PWM działa już ponad sześćdziesiąt pięć lat. Jest największym wydawnictwem muzycznym w Polsce. Kontynuuje tradycje przedwojennego Towarzystwa Muzyki Polskiej. Dwóch pierwszych dyrektorów - Tadeusz Ochlewski i Mieczysław Tomaszewski - stworzyło prężną organizację o bogatym programie wydawniczym i światowym standardzie. Katalog PWM obejmuje prawie dwa tysiące własnych tytułów w nieustannej sprzedaży, kilka tysięcy publikacji archiwalnych oferowanych "na życzenie" oraz kilkaset tytułów importowanych. Są wśród nich utwory na wszystkie instrumenty, partytury instrumentalne i wokalne, publikacje pedagogiczne i rozrywkowe, książki naukowe i popularne, leksykony oraz encyklopedie. Wkrótce ukażą się nakładem tego wydawnictwa felietony Andrzeja Chłopeckiego. To dobra okazja by porozmawiać, co udało się zrobić w ciągu tego minionego roku. Daniel Cichy będzie naszym gościem po godz. 8.35.

Natomiast po 7.45 zaprosimy na niedzielny koncert do Studia Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Wystąpią: Łukasz Kuropaczewski (gitara), Polska Orkiestra Radiowa oraz dyrygent José Maria Florencio. O wszystkim opowie Łukasz Kuropaczewski.

W "Poranku Dwójki" nie zabraknie "Słowa na dzień", informacji kulturalnych, kalendarium, piosenki z rekomendacją (w tym tygodniu wybiera wokalistka Urszula Dudziak) i oczywiście płyty tygodnia.  A jest to album z recitalem rosyjskiego pianisty Daniła Trifonova w nowojorskiej Carnegie Hall w lutym 2013 roku, opublikowany przez firmę Deutsche Gramophone.

Zaprasza Piotr Matwiejczuk.

29 stycznia (środa), godz. 6.00-9.00

mm/bch

Czytaj także

Wywiad-rzeka z Pawłem Mykietynem sukcesem PWM?

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2013 19:00
Nowy redaktor naczelny wydawnictwa Daniel Cichy w walce o czytelnika stawia na działalność książkową.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polskie Wydawnictwo Muzyczne rusza z nowymi seriami książkowymi

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2013 16:16
Mimo nie najlepszej sytuacji finansowej, wydawnictwo wkrótce wzbogaci się o nowe, "gorące" tytuły. - Chcemy odczarować markę PWM, jako oficyny skierowanej wyłącznie do profesjonalistów - mówił w "Poranku Dwójki" Daniel Cichy, redaktor naczelny wydawnictwa.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Koncert Łukasza Kuropaczewskiego i Polskiej Orkiestry Radiowej

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2014 18:58
W niedzielny wieczór zapraszamy do Studia Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego na koncert z muzyką brazylijską i argentyńską. Występ będzie transmitowany na naszej antenie.
rozwiń zwiń