Joanna Szczepkowska szczerze o swojej rodzinie

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2014 12:00
W czwartkowych "Rozmowach po zmroku" porozmawiamy z Joanną Szczepkowską o jej wydanej właśnie książce "Kto ty jesteś" - wyjątkowej rodzinnej biografii, w której aktorka opowiada o swej artystycznej i wielonarodowej familii.
Joanna Szczepkowska
Joanna SzczepkowskaFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Autorka odsłania w książce m.in. nieznane fakty z biografii swojego dziadka - pisarza i tłumacza Jana Parandowskiego - oraz ojca - aktora Andrzeja Szczepkowskiego, a także tropi wielonarodowe losy swojej rodziny, w której - jak pisze - "była trochę niesamowita liczba artystów".

Na spotkanie z Joanną Szczepkowską w "Rozmowach po zmroku" zaprasza Dorota Gacek.

3 kwietnia (czwartek), godz. 21.30-22.30

Aktorka
Aktorka Joanna Szczepkowska podczas wieczoru autorskiego poświęconego jej najnowszej książce "Kto ty jesteś. Początek sagi rodzinnej"; foto: PAP/Jakub Kamiński

mc

Czytaj także

Łomnicki w eterze

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2014 09:00
W cyklu "Radiowe kreacje mistrzów" przypomnimy tym razem dokonania Tadeusza Łomnickiego - zdaniem wielu krytyków: największego polskiego aktora teatralnego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polacy nie potrafią mówić "kocham". Wspomnienie o Leonie Schillerze

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2014 15:30
– Według Leona Schillera polskie wyznanie miłosne jest tak straszne i ostateczne, że po nim można już tylko strzelić sobie w łeb – opowiadał w archiwalnym nagraniu Andrzej Łapicki. Wybitnego artystę wspominaliśmy w 60. rocznicę jego śmierci.
rozwiń zwiń