Nowe Horyzonty. Wrocław opanowany przez święto kina

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2014 09:01
O publiczności festiwalu Nowe Horyzonty oraz o szczególnej atmosferze właśnie zakończonej wrocławskiej imprezy porozmawiamy w poniedziałkowy wieczór.
Publiczność festiwalu Nowe Horyzonty
Publiczność festiwalu Nowe HoryzontyFoto: mat. prasowe organizatorów festiwalu Nowe Horyzonty

W audycji "Kwadrans bez muzyki" posłuchamy wypowiedzi festiwalowiczów, wolontariuszy oraz osób związanych z Nowymi Horyzontami w inny sposób. Postaram się oddać ducha tego szczególnego czasu w życiu Wrocławia, kiedy całe miasto - nie tylko miłośnicy Dziesiątej Muzy - przeżywają święto kina.

Na audycję zaprasza Monika Zając.

4 sierpnia (poniedziałek), godz. 22.45-23.00

mm/jp

Czytaj także

Nowe Horyzonty proponują sentymentalną podróż w świat technologii VHS

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2014 12:30
"Kino z oddechem i humorem" - tak wieczorne propozycje festiwalu Nowe Horyzonty określa Ryszard Jaźwiński. - One faktycznie różnią się znacznie od tego, co można zobaczyć w dzień - dodaje Grzegorz Kurek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe Horyzonty to już nie tylko slow-cinema

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2014 16:00
Wraz z festiwalem Nowe Horyzonty w dyskursie filmowym pojawił się nowy termin "kino nowohoryzontowe". Na początku odnosił się on głównie do produkcji z nurtu slow-cinema, teraz nie ogranicza się do jednego gatunku i dotyczy różnych zjawisk we współczesnej kinematografii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"15 stron świata" - bardzo "radiowy" film na Nowych Horyzontach

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2014 15:30
- Ja zawsze chciałam zrobić film o dźwięku, który można zobaczyć - mówi Zuzanna Solakiewicz, autorka filmu "15 stron świata", który miał swoją światową premierę podczas trwającego we Wrocławiu festiwalu Nowe Horyzonty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Biały cień" wygrywa Festiwal Nowe Horyzonty!

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2014 22:00
W Międzynarodowym Konkursie Nowe Horyzonty spośród 13 filmów jury przyznało Grand Prix oraz 20 tys. euro filmowi "Biały cień" w reżyserii Noaza Deshe. Festiwalowi było poświęcone specjalne wydanie audycji "Trójkowo, filmowo".
rozwiń zwiń