Kate Bush powraca

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2014 09:30
W piątkowym "Pop-południu" dziennikarz muzyczny Marcin Zawada opowie o Kate Bush w związku z jej powrotem na scenę po 35 latach i koncertami w Wielkiej Brytanii.
Kate Bush
Kate BushFoto: mat. prasowe

Porozmawiamy również o reżyserze i aktorze Zachu Braffie w związku z premierą filmu "Gdybym tylko tu był", który 12 września wchodzi do kin. Ten obraz odwołuje się do filmu sprzed 10 lat, który także samodzielnie wymyślił, wyprodukował i wyreżyserował - "Powrót do State Garden". Wojtek Kałużyński opowie o sylwetce reżysera i o tym, jak przez dekadę zmieniło się kino niezależne.

Od 10 do 20 września odbywa się w Berlinie Międzynarodowy Festiwal Literatury (Internationales Literaturfestival). Jest w nim kilka akcentów polskich - przyjadą m.in. trzy autorki polskiej literatury dla dzieci i młodzieży, odbędzie się też spotkanie z Dorotą Masłowską, a w imieniu „Krytyki Politycznej” wystąpi Jaś Kapela. Sekcję "Zaufać czytając" („Vertrauen im Lesen”) otworzy Janne Teller, a weźmie w niej udział m.in. Bianca Jagger. O festiwalu opowie Jagoda Engelbrecht.
8 września odbędzie się czytanie w obronie Edwarda Snowdena. Będzie ono apelem o wolność amerykańskiego whistleblowera i o przyznanie mu pokojowej nagrody Nobla. Po części literackiej uczestnicy spotkają się z niemieckim adwokatem Snowdena - Wolfgangiem Kaleckiem - oraz Janne Teller, Priya Basil i Brianem Brettem.

Prócz tego w "Pop-południu" jak zawsze felieton Bartka Chacińskiego na temat pojęć pop-kultury, przegląd wiadomości i wypowiedzi znanych postaci ze świata kultury popularnej.

Na audycję zaprasza Marta Strzelecka.

12 września (piątek), godz. 16.00-18.00

mc/mm

Zobacz więcej na temat: Kate Bush MUZYKA

Czytaj także

Wilhelm Sasnal: a może by tak sfilmować szkicownik...

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2014 15:00
- Nie znam świata komiksów, tak jak nie znałem świata filmów. Moim naturalnym środowiskiem jest świat sztuki - podkreślał Wilhelm Sasnal, rozmawiając z Martą Strzelecką o drugim w swoim dorobku... komiksie, zatytułowanym "Lawa".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak brzmi drone?

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2014 20:00
W "Pop-południu" Jan Błaszczak przedstawił krótką historia drone’ów, czyli dźwięków, które usłyszą Państwo na najnowszej płycie zespołu Earth.
rozwiń zwiń