X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dramatyczna sytuacja Dramatycznego?

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2015 16:00
Rozmowa z Janem Gondowiczem, który 1 stycznia został konsultantem programowym w warszawskim Teatrze Dramatycznym.
Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy powstał z połączenia dwóch scen: Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy im. Gustawa Holoubka i Teatru Na Woli im. Tadeusza Łomnickiego
Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy powstał z połączenia dwóch scen: Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy im. Gustawa Holoubka i Teatru Na Woli im. Tadeusza ŁomnickiegoFoto: Cezary p/Wikimedia/cc

 

Wokół Teatru Dramatycznego toczy się obecnie burzliwa dyskusja w prasie, pojawia się wiele głosów krytycznych i opinii, że eksperyment z połączeniem scen się nie udał, a placówce brakuje sukcesu i jest w gruncie rzeczy jedną z wielu scen w Warszawie.

Z drugiej strony pojawiła się choćby opinia Piotra Dudy, kierownika artystycznego Teatru Mazowieckiego, który broni idei Słobodzianka i zwraca uwagę na dużą publiczność teatru, konsekwentne budowanie zespołu i wysokie postawienie sobie poprzeczki.

Po 8.35 zapytamy Jana Gondowicza, krytyka literackiego i tłumacza, co sądzi o tych opiniach, na czym ma polegać jego rola jako konsultanta programowego oraz jakie pomysły repertuarowe będzie przedstawiał dyrektorowi.

Natomiast po 7.35 zaprosimy do Domu Spotkań z Historią w Warszawie na promocję książki "Wojna na Kaszubach. Pamięć polskich i niemieckich świadków" w opracowaniu Rolanda Borchersa i Katarzyny Madoń-Mitzner.

Płytą Tygodnia w "Poranku Dwójki" jest świeżo wydany "Salzburg Recital" Grigorija Sokołowa , koncert, który był jednocześnie inauguracją współpracy rosyjskiego pianisty z firmą Deutsche Grammophon.

Poza tym w audycji "Słowo na dzień", "Piosenka z rekomendacją" (od Agaty Buzek), "Archiwalnia", przegląd prasy oraz wiadomości kulturalne.

***

Na "Poranek Dwójki" zapraszamy w piątek (30.01) w godzinach 6.00-9.00. Program poprowadzi Paweł Siwek .

mc/jp

Zobacz więcej na temat: Jan Gondowicz TEATR Warszawa
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ilu było esbeków w Węgrowie i co Baudelaire robił z kotem?

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2014 01:00
Na te i inne pytania odpowiedź można znaleźć w nowej publikacji Jana Gondowicza "Duch opowieści". - W pięciu słowach: to książka o sposobach użytkowania wyobraźni - mówił wybitny erudyta w audycji "Sezon na Dwójkę".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dzieła Witkacego są jak zastrzyk z kiełbasy myśliwskiej"

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2014 23:00
- W trakcie lektury "Elementów logiki formalnej i metodologii nauk" Kotarbińskiego Witkiewicz zanotował pomysł na nazwisko postaci literackiej. Brzmiało ono "Dech-zapieralski" - mówił Jan Gondowicz. - I taki właśnie był Witkacy. Nawet jeśli się o nim niewiele wiedziało, i tak robił kolosalne wrażenie.
rozwiń zwiń