REKLAMA

"Ida" i inni. Oscarowe podsumowanie

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2015 18:59
W audycji "Wybieram Dwójkę" zrecenzujemy Oscarowe rozdania i zapowiemy Koncerty Urodzinowe Fryderyka Chopina.
Kadr z filmu Ida Pawła Pawlikowskiego, jednego z najbardziej nagradzanych na świecie polskich obrazów
Kadr z filmu "Ida" Pawła Pawlikowskiego, jednego z najbardziej nagradzanych na świecie polskich obrazówFoto: mat. prasowe

OSCARY 2015 - zobacz serwis specjalny >>>

W tym roku aż trzy polskie filmy miały szansę na statuetkę. Nagrodzono "Idę" Pawła Pawlikowskiego, która otrzymała Oscara w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny. Za zdjęcia nominowani byli także operatorzy filmu - Łukasz Żal i Ryszard Lenczewski. Z kolei w kategorii Najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny pośród pięciu nominacji znalazły się aż dwa polskie filmy - "Joanna" i "Nasza klątwa".

Wśród nominacji był jeszcze jeden polski akcent. W kategorii Najlepsze kostiumy za film "Czarownica" nominowano Annę Biedrzycką-Sheppard, która jest jedną z najlepszych i najbardziej znanych polskich kostiumografek.

W audycji opowiemy także o trwającym od 22 lutego do 1 marca festiwalu Koncerty Urodzinowe Fryderyka Chopina.

***

Na audycję "Wybieram Dwójkę" zapraszamy w poniedziałek (23.02) w godz. 16.00-18.00. program poprowadzi Adam Suprynowicz.

mc/mm

Czytaj także

Operator "Idy": Pawlikowski przestraszył się, gdy pierwszy raz mnie zobaczył

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2015 19:12
- Dwa lata temu wyglądałem młodziej niż dziś i Paweł Pawlikowski myślał, że przysłali mu jakiegoś studenta - mówi Łukasz Żal, nominowany wspólnie z Ryszardem Lenczewskim do Oscara za zdjęcia do "Idy".
rozwiń zwiń