Beckett a teologia chrześcijańska

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2015 21:30
Czy rzeczywiście żyjemy w epoce postchrześcijańskiej, jak zdawał się to widzieć jeden z najbardziej radykalnych pisarzy XX wieku?
Samuel Beckett (na zdjęciu) jest laureatem literackiej Nagrody Nobla z 1969 r.
Samuel Beckett (na zdjęciu) jest laureatem literackiej Nagrody Nobla z 1969 r.Foto: PAP/Photoshot

W audycji porozmawiamy z twórcami publikacji pt. "Jesteście na Ziemi, na to rady nie ma! Dialogi o teatrze Samuela Becketta": Antonim Liberą, pisarzem, tłumaczem i znawcą Becketta oraz o. Januszem Pydą OP, dominikaninem, wykładowcą i duszpasterzem akademickim. Autorzy będą mówić m.in. o nowym odczytaniu dramatów Becketta w kontekście teologii chrześcijańskiej, polemizując jednak z jej założeniami. Łączy ich bowiem fascynacja twórczością irlandzkiego pisarza, różni natomiast ich światopogląd.

***

Na audycję "O wszystkim z kulturą" zapraszamy w środę (20.05) w godzinach 18.00-19.00. Program poprowadzi Jacek Wakar.

bch/mm

Zobacz więcej na temat: Samuel Beckett TEATR

Czytaj także

Beckett jak Sofokles. Antyk we współczesnym polskim teatrze

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2014 21:00
- Młodzi reżyserzy chętnie używają starożytnych tekstów, by opowiadać o współczesności. Niestety przepisują je językiem pospolitym, a wręcz językiem ulicy, wylewając tym samym dziecko z kąpielą - mówił w Dwójce Antoni Libera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Samuel Beckett - kronikarz biedy i absurdu

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2021 05:35
- Jak obliczono: w historii nowożytnej kultury napisano więcej tylko o Szekspirze, Wagnerze i Napoleonie - mówił o jednym z najważniejszych pisarzy XX wieku Antoni Libera, tłumacz, reżyser, znawca twórczości Becketta. 
rozwiń zwiń