Kate Liu i Lang Lang w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2016 00:00
W audycji "Chopin osobisty" zapraszamy na rozmowę z laureatką III nagrody XVII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego.
Kate Liu w Konkursie Chopinowskim zajęła trzecie miejsce, nasi słuchacze uznali ją za najlepszą pianistkę zawodów.
Kate Liu w Konkursie Chopinowskim zajęła trzecie miejsce, nasi słuchacze uznali ją za najlepszą pianistkę zawodów.Foto: Grzegorz Śledź/PR2

Ulubienica publiczności - 21-letnia amerykańska pianistka Kate Liu wystąpiła w minioną środę w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Usłyszymy też nagrania z najnowszej płyty artystki z jej konkursowymi wykonaniami, który wydał NIFC.

Poza tym w audycji zapowiedź występu chińskiego wirtuoza fortepianu - Lang Langa we Wrocławiu (18 lutego w Narodowym Forum Muzyki) wraz z fragmentem jego najnowszej interpretacji chopinowskich Scherzi (Sony Classical).

***

Na audycję "Chopin osobisty" - w niedzielę (14.02) w godz. 16.00-17.00 - zaprasza Róża Światczyńska.

mm

Czytaj także

Lang Lang chodzi z Mozartem po krzakach

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2014 13:30
– To płyta interesująca, niekiedy kontrowersyjna. Lang Lang ciągle poszukuje i czasami błądzi. Ale robi to w sposób pełen wdzięku – mówił Kacper Miklaszewski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kate Liu: nie przepadam za tym, jak gram...

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2015 09:00
- Wiem, że inni lubią mnie słuchać. Nigdy do końca nie zrozumiem, jak to możliwe - zastanawiała się laureatka III nagrody XVII Konkursu Chopinowskiego przed swoim radiowym występem.
rozwiń zwiń