Spotkanie z Barbarą Kingą Majewską. Transmisja

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2016 14:00
Śpiewaczka i ceniona interpretatorka muzyki współczesnej będzie gościem "Five o'clock". Artystce będzie towarzyszyła Emilia Sitarz.
Barbara Kinga Majewska ukończyła Uniwersytet Muzycznego w Detmold (śpiew solowy w klasie Gerhild Romberger)
Barbara Kinga Majewska ukończyła Uniwersytet Muzycznego w Detmold (śpiew solowy w klasie Gerhild Romberger)Foto: Jacek Poremba

Artystka znana jest m.in. ze świetnych ról w operach "Zwycięstwo nad słońcem" Sławomira Wojciechowskiego oraz "Czarodziejska góra" Pawła Mykietyna. Śpiewaczka ma również na swoim koncie cykl zamówień kompozytorskich pisanych specjalnie dla niej i zespołu Kwadrofonik, a także zarejestrowaną z pianistką Emilią Sitarz interpretację pieśni "Winterreise" Franciszka Schuberta.

Powiedzieć, że Barbara Kinga Majewska jest wokalistką, to stanowczo za mało. Artystka jest także publicystką, inicjatorką projektów poświęconych muzyce współczesnej, a nawet pedagogiem.

***

Na audycję "Five o'clock" zapraszamy w sobotę (24.09) w godz. 17.00-19.00. Program poprowadzi Agata Kwiecińska.

Czytaj także

Apollon Musagète Quartett. "Kwartet jest jak małżeństwo"

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2016 17:00
Członkowie jednego z najlepszych polskich kwartetów smyczkowych mieszkają w czterech różnych miastach - Spotykamy się rzadko, ale dzięki temu nasza wspólna praca staje się zdyscyplinowana i pozbawiona rutyny - deklarował wiolonczelista Piotr Skweres w audycji "Five o'clock".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Freszel: obce języki obnażają braki w emisji głosu

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2016 19:00
- Najlepiej dla śpiewaka, gdyby urodził się z umiejętnością co najmniej dwóch języków, a potem uczył się kolejnych - mówiła w Dwójce Joanna Freszel, jedna z najciekawszych śpiewaczek młodego pokolenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Herdzin i Gusnar. Saksofonowe łamanie stereotypów

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2016 18:30
- Jesteśmy rzadkim przypadkiem osób, które stoją w muzycznym rozkroku – powiedział kompozytor Krzysztof Herdzin goszczący w Dwójce z saksofonistą Pawłem Gusnarem.
rozwiń zwiń