X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Musica polonica rediviva", czyli czym polska muzyka barokowa bogata

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 17:30
O wyjątkowym projekcie pokazującym wartość polskiej muzyki barokowej porozmawiamy w audycji z Andrzejem Kosendiakiem, szefem Narodowego Forum Muzyki.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: materiały prom./NFM

Dzięki projektowi "Musica polonica rediviva" już po raz trzeci młodzi artyści z różnych krajów Europy mogą rozpocząć ekscytującą przygodę z wielkimi kompozytorami, takimi jak Mikołaj Zieleński, Adam Jarzębski, Marcin Józef Żebrowski czy Bartłomiej Pękiel. Ich przewodnikiem po fascynującym świecie polskiej twórczości barokowej jest Andrzej Kosendiak, niekwestionowany autorytet w dziedzinie muzyki dawnej. Na rozmowę z dyrektorem Narodowego Forum Muzyki i opowieść o tym niezwykłym projekcie zapraszamy na godzinę 8.30 (transmisja wideo). 


Ponadto w audycji:

  • spotkamy się również z laureatami najważniejszych nagród Teatru Polskiego Radia - Nagród Wielkiego Splendora, 
  • Dorota Fornalska opowie o swojej książce "Osiedle Montwiłła - Mireckiego. Opowieść mieszkańców. Przed wojną/Wysiedlenia/ Powroty",
  • po godzinie 9.30 nasz litewski korespondent Kamil Zalewski opowie o cieszącej się dużą popularnością wyjątkowej wystawie w Pałacu Władców w Wilnie "Litwo, Ojczyzno moja… Adam Mickiewicz i jego poemat Pan Tadeusz". Zwiedzający mają niezwykle rzadką okazję zobaczyć rękopis "Pana Tadeusza", przechowywany na stałe w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich we Wrocławiu. Zaprosi też na ekspozycję "Józef Czechowicz i jego epoka w fotografii" o wileńskim fotografie, który wykonywał jako pierwszy zdjęcia głównie okolic Wilna w drugiej połowie XIX wieku.


Z okazji zbliżających się Mikołajek będą mogli Państwo wziąć udział w specjalnej odsłonie konkursu "Dwójka na Piątkę" oraz rywalizacji o "Płytę tygodnia". Natomiast w naszym cyklu rekomendacji kulturalnych swoimi romantycznymi odkryciami literackimi kolejny raz podzieli się ze słuchaczami Mariusz Szczygieł.

***

Na "Poranek Dwójki" we wtorek (4.12) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Jakub Kukla.

pg/bch

Zobacz więcej na temat: barok
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Capella Regia Polona zaczyna od triady największych kompozytorów baroku

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2018 17:57
- Rozumiem, że jest moda na barok polski, a z racji tego, że działamy przy Polskiej Operze Królewskiej oczywiście chcemy wystawiać dzieła polskie. Stwierdziłem jednak, że na początku dobrym pomysłem będzie pokazanie najwybitniejszych twórców baroku, czyli Händla, J. S. Bacha i Monteverdiego - mówił w Dwójce Krzysztof Garstka.
rozwiń zwiń