Jazzpospolita przedpremierowo z albumu "Obiekt" [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2023 19:00
Warszawski kwartet Jazzpospolita wystąpił 12 maja w cyklu "Jazz.pl" w studiu S-3 Polskiego Radia. Zapraszamy do obejrzenia zapisu wideo koncertu!

ZOBACZ WIDEO:

[You Tube Dwójki]

W tym roku obchodzą 15-lecie istnienia. Kiedy pojawili się na polskiej jazzowej scenie, wnieśli ze sobą powiew świeżości. Można było wówczas ich twórczość określić mianem "trzeciej drogi". Plasowali się gdzieś pomiędzy konserwatywnym akademickim jazzem a sceną free. Choć trzeba przyznać, że w kontekście energii zawsze bliżej im było do jassu aniżeli cool jazzu. Przez ostatnie 15 lat udaje im się utrzymywać zarówno świeżość muzyki, jak i wysoki poziom koncertowej energii.

<<< Zobacz wszystkie koncerty z cyklu "Jazz.PL" >>>

Z okazji jubileuszu warszawski zespół wyda w tym roku nowy album. W Dwójce po raz pierwszy zaprezentuje swoje ostatnie kompozycje. Przedpremierowo utwory z nadchodzącej płyty "Obiekt" zabrzmią w studiu S-3 Polskiego Radia w piątek 12 maja o godzinie 18.00.

Jazzpospolita wystąpi w składzie:

Stefan Nowakowski - bas, lider

Michał Milczarek - gitara, elektronika

Miłosz Oleniecki - fortepian, instrumenty klawiszowe

Wojtek Sobura - perkusja

Koncert prowadził Andrzej Zieliński.

.

***

Koncert w ramach cyklu "Jazz.PL" odbył się w piątek (12.05) w godz. 18.00-19.00.

mo/pg

Zobacz więcej na temat: Jazz koncert Dwójka
Czytaj także

Wojtek Mazolewski Quintet - polska premiera nowego albumu [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2023 19:30
W ramach cyklu "Jazz.PL" Wojtek Mazolewski Quintet zaprezentował najnowszy album "Spirit to All". To polska premiera materiału, który został wydany w angielskiej wytwórni Whirwind Recordings. Transmisja odbyła się na antenie Dwójki, stronie internetowej, Facebooku i kanale YouTube Programu 2 Polskiego Radia. Zapraszamy do obejrzenia zapisu wideo tego wydarzenia!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Marcel Baliński Trio - pomiędzy pierwszą a drugą płytą [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2023 19:10
Pierwszy majowy koncert w cyklu "Jazz.PL" to wizyta w muzycznym świecie Marcela Balińskiego. Oryginalny i bezkompromisowy pianista wystąpił w trio z Franciszkiem Pospieszalskim i Krzysztofem Szmańdą. Zapraszamy do obejrzenia i posłuchania koncertu!
rozwiń zwiń