Marian Pawlik Quartet w Dwójce [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2023 19:00
W najnowszej odsłonie (24.03) cyklu "Jazz.PL" wysłuchaliśmy koncertu kwartetu Mariana Pawlika, gitarzysty basowego, kontrabasisty i lutnika. Zapraszamy do obejrzenia zapisu wideo tego niezwykłego spotkania. 

Zobacz wideo:

[You Tube Dwójki]

Marian Pawlik to współzałożyciel legendarnej grupy jazz-rockowej Dżamble (1969), z którą współpracowali m.in. Andrzej Zaucha, Janusz Muniak, Tomasz Stańko, Michał Urbaniak i Zbigniew Seifert.

W Studiu S3 Polskiego Radia wystąpił ze swoim zespołem Marian Pawlik Quartet, który współtworzą saksofonista Bartłomiej Noszka, pianista Kuba Płużek i perkusista Michał Heller. Muzycy razem wydali płyty "Old Base Line" (2018) i "Bezsenność we dwoje" (2021).

Zobacz zapowiedź:

[Facebook Dwójki]

Cykl Jazz.PL, organizowany przez radiową Dwójkę, stanowi najbogatszą ofertę koncertową w Polsce skierowaną do miłośników muzyki jazzowej. W piątkowych audycjach usłyszeć można legendarnych artystów, którzy pisali historię tego gatunku w Polsce, a także największe gwiazdy współczesnej sceny jazzowej i przedstawiciele młodego pokolenia jazzmanów będących u progu wielkiej kariery. Koncerty ukazują szerokie spektrum jazzu otwartego na wolną improwizację, elementy muzyki miejskiej, nawiązania do klasyki, czy muzyki ludowej.

Jazz.PL w każdy piątek o godz. 18.00 - dla publiczności w studiu S3 Polskiego Radia, dla Słuchaczy na antenie Dwójki, a także w transmisji wideo na portalach Facebook, YouTube i na stronie internetowej stacji. Zapraszają Piotr Metz, Andrzej Zieliński i Roch Siciński.

Wszystkie wydarzenia organizowane w ramach Jazz.PL pozostają w radiowych archiwach, ale są także dostępne dla fanów jazzu na stronie internetowej Dwójki, dzięki temu oczekując kolejnych koncertowych emocji w każdej chwili można powrócić do tych minionych.

.
***

Koncert z cyklu "Jazz.PL" transmitowaliśmy w piątek (24.03) w godz. 18.00-19.00. 

mo 

Zobacz więcej na temat: Jazz pr poleca
Czytaj także

LIS w cyklu "Jazz.PL" [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2023 07:00
W pierwszej marcowej odsłonie cyklu "Jazz.PL" wystąpiło trio, które tworzą: pianista Jan Smoczyński, saksofonista Łukasz Poprawski i perkusista Michał Miśkiewicz. Zapis wideo koncertu obejrzysz tutaj.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kwartet PESH w dniu premiery swojej debiutanckiej płyty [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2023 19:15
W piątkowy wieczór w cyklu "Jazz.PL" zaprosiliśmy na koncert nowego polsko-norweskiego kwartetu PESH. Data wydarzenia nie jest przypadkowa - 17 marca to dzień premiery debiutanckiej płyty zespołu zatytułowanej "Peshish". 
rozwiń zwiń