X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zdobywcy obu Ameryk: w trudnych chwilach słuchaliśmy Vivaldiego

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2019 13:00
- Podróżowaliśmy przez państwa nieprzystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, ale z prawdziwą ścianą niezrozumienia spotkaliśmy się w USA - wspominali w reportażu pt. "Przed siebie" Michał Woroch i Maciej Kamiński.
Audio
  • Reportaż "Przed siebie" (Rozmowy po zmroku/Dwójka)
Fragment okładki książki Krok po kroku. Z Ziemi Ognistej na Alaskę Michała Worocha
Fragment okładki książki "Krok po kroku. Z Ziemi Ognistej na Alaskę" Michała WorochaFoto: mat. promocyjne

krok.jpg

- W podróży byliśmy 371 dni, zrobiliśmy ponad 65 tys. kilometrów. Przez ten czas trzy razy się pokłóciliśmy - opowiadali Michał Woroch i Maciej Kamiński - podróżnicy na wózkach inwalidzkich, którzy przejechali przez obie Ameryki.

Bohaterowie reportażu Bartosza Panka wspominali, że przed podróżą mało kto wierzył w powodzenie ich przedsięwzięcia. - Wszyscy mówili, że to jest niewykonalne, że nawet jak pojedziemy, to co będzie, jak nam się coś stanie. Postanowiłem rozrysować trudne sytuacje, żeby wiedzieć, co robić, gdy złapiemy gumę, gdy się coś rozwali w aucie. Wydaje mi się, że to najlepsze, co mogliśmy zrobić, bo podczas podróży nie zawsze jest czas na logiczne, szybkie myślenie - wyjaśnił Michał Woroch.

Podróżnicy mówili o najtrudniejszych momentach swojej podróży. Paradoksalnie jednym z najtrudniejszych krajów do podróżowania okazały się dla nich dobrze rozwinięte Stany Zjednoczone. Michał Woroch wspominał sytuację, gdy zatrzymali się w Los Angeles, w nocy przy plaży, na miejscu dla osób niepełnosprawnych. - Bardzo szybko pojawiła się policja, która zaświeciła flarą i przez megafon mówi nam, że musimy stąd odjechać. Maciej tłumaczył, że jesteśmy zmęczeni, że musimy odpocząć, a oni, że w Kalifornii prawo nie pozwala spać w samochodach. Nie obchodziło ich, że jesteśmy na wózkach, po długiej podróży. Takich sytuacji było w USA bardzo dużo. Oni się tak zapędzili w ustalaniu różnych ram, że nie wyobrażali sobie, że można je przekroczyć.

W reportażu nie zabrakło opowieści o najbardziej wzruszających momentach podróży, krytycznych sytuacjach, ale też o wartości, którą dla Michała i Macieja była wyprawa przez dwa kontynenty.

***

Tytuł audycji: Rozmowy po zmroku 

Przygotował: Bartosz Panek

Data emisji: 28.03.2019

Godzina emisji: 22.00

bch/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Biało-czerwoni podróżnicy. Polski wkład w odkrywanie świata

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2018 09:16
Bohaterami audycji było 28 niezwykłych postaci: badaczy, antropologów, botaników, orientalistów, alpinistów i żeglarzy, ale również pisarzy i artystów.
rozwiń zwiń