"Roztrzaskane lustro". Próba bilansu zachodniej cywilizacji

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2019 16:39
Gościem audycji "Rozmowy po zmroku" był prof. Wojciech Roszkowski, autor książki poświęconej procesom zachodzącym w Europie i USA.
Audio
  • Prof. Wojciech Roszkowski o książce "Roztrzaskane lustro" (Rozmowy po zmroku/Dwójka)
Okładka książki
Okładka książkiFoto: materiały promocyjne

"Roztrzaskane lustro" to prawdopodobnie jedna z najważniejszych książek dotyczących cywilizacji zachodniej. To panorama najważniejszych prądów umysłowych, które doprowadziły do jej dominującej przez wieki pozycji i do sytuacji, w której, jak wieszczy profesor Wojciech Roszkowski, obecnego upadku. W audycji rozmawialiśmy o zagrożeniach współczesnego świata wg autora książki: ofensywie laicyzmu, dechrystianizacji, śmierci prawdy, odwróceniu wartości słowa, liberalnej demokracji.

***

Tytuł audycji: Rozmowy po zmroku 

Prowadził: Wacław Holewiński

Data emisji: 16.04.2019

Godzina emisji: 22.00


Zobacz więcej na temat: Wacław Holewiński KULTURA
Czytaj także

Jerzy Kozarzewski. Żołnierz wyklęty ocalony przez żonę i poezję

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2019 13:00
- Matka zaniosła wiersze ojca Tuwimowi. Jeden z nich zrobił na nim wielkie wrażenie - walkę o życie żołnierza podziemia niepodległościowego, skazanego przez komunistów na śmierć, wspominały w Dwójce jego dzieci.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Maria Dłużewska: ludzie bali się głośno mówić o Smoleńsku

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2019 18:00
- W moim domu przebywały dwie Ukrainki, gdy nadeszła wiadomość o katastrofie. Wtedy jednym głosem powiedziały: zabili ich. Chciałam poznać prawdę, nakręciłam pierwszy film, jeździłam z nim na pokazy. Ludzie bali się mówić o Smoleńsku, bo stracą pracę, albo w końcu sprowokujemy Rosjan, którzy przyjdą i wezmą nas za głowy – mówiła w Dwójce znana dziennikarka i reżyserka.
rozwiń zwiń