X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Konkurs Moniuszkowski oczami jurorów

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2019 10:10
W audycji powróciliśmy do emocji towarzyszących jubileuszowemu, X Międzynarodowemu Konkursowi Wokalnemu im. Stanisława Moniuszki – wyjątkowemu tym bardziej, że zorganizowanemu w roku obchodów 200. rocznicy urodzin wybitnego kompozytora.
Audio
  • Jak 10. Konkurs Moniuszkowski podsumowują jego jurorzy? (Rozmowy po zmroku/Dwójka)
Jury X Konkursu Moniuszkowskiego
Jury X Konkursu MoniuszkowskiegoFoto: archiwum Konkursu Moniuszkowskiego

Konkurs odbył się w dniach 5-11 maja. Wszyscy uczestnicy przesłuchań chętnie dzielili się na antenie swoimi emocjami i wzruszeniami, nie raz podkreślając, że jednym z najważniejszych aspektów był dla nich występ przed znakomitym gronem jurorskim. W jury zasiedli nie tylko śpiewacy, ale także reprezentanci najważniejszych instytucji, teatrów i scen.

W audycji dowiedzieliśmy się, jak z ich punktu widzenia wyglądało tych kilka konkursowych dni, jak oceniają potencjał artystyczny młodych śpiewaków i to, czy są gotowi, by wkroczyć do operowego świata.

W "Rozmowach po zmroku" udział wzięli: Izabella Kłosińska, Piotr Beczała, Peter Mario Katona, Evamaria Wieser, Tobias Truniger i Alain Perroux.

***

X Konkurs Moniuszkowski wygrała Maria Motolygina z Rosji. II nagroda trafiła do rąk Słowaczki Slavki Zamecznikovej, a III - do reprezentanta Chin Long Longa, który został też uhonorowany Nagrodą Polskiego Radia – nagraniem z Polską Orkiestrą Radiową za najlepsze wykonanie arii z orkiestrą.

***

Tytuł audycji: Rozmowy po zmroku

Przygotowały: Monika ZającBeata Kwiatkowska i Milena Gąsienica

Data emisji: 20.05.2019

Godzina emisji: 22.00

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

X Konkurs Moniuszkowski. Potyczki zagranicznych śpiewaków z językiem polskim

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2019 15:22
Pomieszanie słów i drobne błędy się zdarzały, ale śpiewacy zadbali o jakość polszczyzny. Powtarzali: polski język, śpiewny język...
rozwiń zwiń