Spotkanie z Katarzyną Walicką-Maimone

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2020 22:00
Tom Hanks podsumował jej pracę w krótkim zdaniu: tak wspaniałe kreacje rzadko kto może zaprojektować. Adresatką tych słów jest Katarzyna Walicka-Maimone, pochodząca z Suwałk kostiumografka, której imię i nazwisko ostatnio można było dostrzec w napisach końcowych serialu "To wiem na pewno".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Jean-Pierre Dalbéra/flickr/CC BY 2.0

Posłuchaj
29:46 Rozmowy po zmroku 23.07.2020.mp3 Droga do Hollywood Katarzyny Walickiej-Maimone (Rozmowy po zmroku/Dwójka)

Pracę nad tą produkcją przyjęła po rozmowie telefonicznej z odtwórcą głównej roli, aktorem Markiem Ruffalo. Katarzyna Walicka-Maimone jest jednym z najbardziej cenionych kostiumografów na świecie. Jej stroje można zobaczyć w "Moście szpiegów" w reżyserii Stevena Spielberga. Współpracowała też z Wesem Andersonem podczas pracy nad filmem "Kochankowie z księżyca". Tam poznała aktorkę Tildę Swinton.

Jej droga do Hollywood nie była jednak prosta. Skończyła Filologię Angielską na Uniwersytecie Warszawskim, ale zawsze była blisko muzyki. Co ciekawe napisała pracę magisterską o polskich muzykach jazzowych w USA. Po przyjeździe do USA pracowała w teatrze. Do dziś miło wspomina pracę przy operach Philipa Glassa. ​

***

Tytuł audycji: Rozmowy po zmroku

Rozmawiała: Beata Kwiatkowska

Gość: Katarzyna Walicka-Maimone (kostiumografka)

Data emisji: 24.07.2020

Godzina emisji: 21.30

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Chudną i tyją na przemian. Zrobią wszystko dla filmowej roli

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2019 11:46
Leto, Bale, McConaughey nie do poznania. Co jest w stanie zrobić aktor, aby dostać rolę w filmie i wypaść w nim wiarygodnie? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pollywood". Wschodnioeuropejskie korzenie założycieli Fabryki Snów

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2020 10:00
- W tych historiach jest poczucie brania udziału w przygodzie, która nie wiadomo, jak się skończy. To, że założyli hollywoodzkie studia, to był efekt decyzji, by się nie poddawać – podkreślał w Dwójce Paweł Ferdek, twórca dokumentu "Pollywood". Ten film to opowieść o pochodzących z terenów dawnej Rzeczypospolitej budowniczych amerykańskiego przemysłu filmowego.
rozwiń zwiń