X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pojedynek Modrzejewskiej z Bernhardt

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2012 12:49
O fascynującej historii wzajemnych antagonistycznych kontaktów dwóch aktorek oraz o prawdzie i fikcji w dziejach tej rywalizacji porozmawiamy w poniedziałkowy wieczór w Dwójce.
Portret Heleny Modrzejewskiej
Portret Heleny ModrzejewskiejFoto: Tadeusz Ajdukiewicz/Wikimedia Commons

Zapraszamy na audycję "Między prawdą a kreacją" - program z telefonicznym udziałem słuchaczy (22 645 22 22), pragnących zabrać głos w dyskusji na temat główny i wiele pobocznych, związanych z książką Joanny Oparek "Loża". Książka ta przedstawia dzieje rywalizacji dwóch wielkich gwiazd teatru XIX-wiecznego na arenie światowej: Heleny Modrzejewskiej i Sarah Bernhardt.
Obie podbiły Amerykę i Anglię, każda oferując inny zestaw środków aktorskich. Losy obu aktorek śledzi uważnie Gustaw Zimajer - dawny kochanek i impresario Modrzejewskiej, który wyczuwa grożące Helenie niebezpieczeństwo ze strony popleczników Sarah. Jej kochanków, menedżerów czy wręcz sił nieczystych… Jak było naprawdę? Czy autor może posunąć się do fikcyjnych zabiegów, wręcz niewiarygodnych sytuacji i w tym kontekście pokazywać postacie historyczne? Na te i inne pytania z, obecną w studiu krakowskim, autorką książki "Loża" rozmawiać będą zaproszeni do studia w Warszawie goście: dr Alicja Kędziora z Pracowni Badań nad Życiem i Twórczością Heleny Modrzejewskiej przy katedrze Zarządzania Kulturą Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, dr Patryk Kencki, historyk teatru, adiunkt w Instytucie Sztuki PAN i w Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza, współwydawca, razem z Alicją Kędziorą, nieznanych listów Heleny Modrzejewskiej, oraz Ewa Rączy reprezentująca Agencję Aktorską Skene, która pomogła wielu aktorom i aktorkom "wspiąć się na szczyt". Warto zaznaczyć, że Joanna Oparek jest pisarką, która już wcześniej zajmowała się losami Heleny Modrzejewskiej - w swojej sztuce "Projekt Ameryka".
Zapraszają Iwona Malinowska i Elżbieta Łukomska.
23 lipca (poniedziałek), godz. 22.00

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Na marginesach literatury: Nieznana korespondencja Heleny Modrzejewskiej

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2010 15:13
13 marca 2010, godz. 21:30
rozwiń zwiń

Czytaj także

Otwarcie saloniku Heleny Modrzejewskiej

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2012 13:00
Polska aktorka, która zrobiła zawrotną karierę w USA, była związana z Żegocinem, gdzie zostanie otwarta poświęcona jej stała ekspozycja.
rozwiń zwiń