X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Co się dzieje w Warszawskiej Operze Kameralnej?

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2012 14:40
Konflikt wokół Warszawskiej Opery Kameralnej nie słabnie. Jego rozwiązaniem miało być rozstrzygniecie konkursu na dyrektora tej placówki. Ale kontrowersji to nie zakończyło.
Siedziba Warszawskiej Opery Kameralnej
Siedziba Warszawskiej Opery KameralnejFoto: Wikipedia/Szczebrzeszynski

Sama procedura wyłaniania następcy dyr. Stefana Sutkowskiego wzbudziła wiele kontrowersji. Komisja z "przyczyn formalnoprawnych" odrzuciła aż 10 spośród 11 zgłoszeń. Do drugiego etapu dopuszczono jedynie p.o. dyrektora tej placówki - Jerzego Lacha, byłego szefa departamentu kultury w Urzędzie Marszałkowskim, któremu podlega Warszawska Opera Kameralna. I to Jerzy Lach został jednogłośnie wybrany nowym dyrektorem WOK-u.

O sytuacji w WOK-u i procedurze wyłaniania dyrektora rozmawiać będą dziennikarze – Dorota Kozińska (Ruch Muzyczny) i Jacek Marczyński (Rzeczpospolita).

Posłuchamy też wypowiedzi odrzuconych kandydatów – Andrzeja Sułka, Warcisława Kunca i Krzysztofa Kura.   

Liczymy na obecność w studiu przedstawiciela Urzędu Marszałkowskiego - jak dotąd nie mamy potwierdzenia udziału w audycji.

Przedstawicielka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Kamila Stępień-Kutera, która zasiadała w komisji konkursowej, odmówiła udziału w audycji.

Nowy dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej, Jerzy Lach, przebywa za granicą. Odmówił telefonicznego udziału w dyskusji.

Czekamy na Państwa pytania i opinie:

Jacek.hawryluk@polskieradio.pl

Jacek Hawryluk

6 listopada (wtorek), godz. 21.30

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Co dalej z Warszawską Operą Kameralną?

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2012 10:37
Po ostatnich cięciach budżetowych fundusze WOK-u skończą się w listopadzie. Oczywiście pod warunkiem, że w tym czasie nie zostanie zagrane żadne przedstawienie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak Janosik ograbił operę

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2012 16:16
Budżet Warszawskiej Opery Kameralnej - już w trakcie trwania roku budżetowego - został okrojony o ponad 23 procent. Winne temu stanowi rzeczy są koleje i podatki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przekręty w operze? "Nie pracowali, dostali pieniądze"

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2012 15:20
Mazowiecki Urząd Marszałkowski, który przeprowadził kontrolę w Warszawskiej Operze Kameralnej twierdzi, że wypłacono 3 miliony złotych dla pracowników, którzy nie byli w pracy - dowiedział się IAR.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po kontroli w Warszawskiej Operze Kameralnej

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2012 21:34
- Media poznały wyniki kontroli 30 maja - stwierdził zastępca dyrektora WOK, Krzysztof Kur. - My nie otrzymaliśmy ich do tej pory.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielka awantura o Operę Kameralną w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2012 12:25
Zarzuty ze strony polityków i decydentów dotyczące Warszawskiej Opery Kameralnej są bezpodstawne - twierdzi wicedyrektor opery Edward Pałłasz.
rozwiń zwiń