X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Różycki w mitycznym Tomi

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2013 15:30
- Życie jest w Tomi, tylko w Tomi, w szarym Tomi, nigdzie indziej. Cała reszta to choroby, majaczenia, iluzje.. - pisze w swoich "Notatkach z miejsca postoju" Tomasz Różycki. W "Rozmowach po zmroku" rozmawialiśmy z poetą.
Audio
  • Tomasz Różycki o książce "Tomi. Notatki z miejsca postoju" (Rozmowy po zmroku/Dwójka)
położona nad Morzem Czarnym starożytna miejscowość Tomis w X wieku została przemianowana na Konstancję
położona nad Morzem Czarnym starożytna miejscowość Tomis w X wieku została przemianowana na KonstancjęFoto: Wikipedia/domena publiczna

Książka "Tomi. Notatki z miejsca postoju" jest rodzajem eseju w formie notatnika o charakterze wspomnieniowo-podróżniczym, rozwijającym równocześnie kilka wątków dotyczących teraźniejszości i przeszłości Europy Środkowo-Wschodniej i jej dziedzictwa kulturowego. Tło książki stanowi Opole, a także inne miejsca pobytu, w których czynione były notatki: Petersburg, Paryż, Lwów, i mityczne Tomi, miejsce zesłania Owidiusza. Wątki przeplatające się w książce związane są również z tematem choroby - rzeczywistej i imaginacyjnej, pojmowanej jako zarażenie kulturą i literaturą: rosyjską, austro-węgierską, niemiecką, francuską, antyczną.

O książce Tomasz Różycki opowiedział w audycji "Rozmowy po zmroku".

Audycję przygotowały Dorota Gacek i Elżbieta Łukomska.

Zobacz więcej na temat: Konstancja podróże poezja
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Barbara Toporska - być (niezależną) żoną słynnego pisarza

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2013 11:42
– Twórczość tej pisarki była może bardziej nowatorska niż proza jej męża, Józefa Mackiewicza – mówiła w "Notatniku Dwójki” prof. Anna Nasiłowska, przypominając powstałe na emigracji dzieła Barbary Toporskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dąbrowski o Różewiczu: wygrał jak rasowy szczęściarz

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2013 13:00
- Zaryzykował najwięcej, mógł się liczyć z kompletnym odrzuceniem, ale wygrał jak rasowy szczęściarz, gracz w kasynie - mówił poeta Tadeusz Dąbrowski o Tadeuszu Różewiczu.
rozwiń zwiń