X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jerzy Turowicz wśród pisarzy

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2019 10:02
O wieloletnim redaktorze naczelnym "Tygodnika Powszechnego", dziennikarzu, publicyście, przyjacielu pisarzy, miłośniku i znawcy literatury opowiadaliśmy w audycji w 20. rocznicę jego śmierci (27.01)
Audio
  • O literackich przyjaźniach Jerzego Turowicza i o roli pisarzy w "Tygodniku Powszechnym" (Strefa literatury/Dwójka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: shutterstock.com/Alextype

O literackich przyjaźniach Jerzego Turowicza (m.in. z Czesławem Miłoszem i Janem Józefem Szczepańskim) i o roli pisarzy w "Tygodniku Powszechnym" mówiły: Elżbieta Jogałła - córka Jerzego Turowicza, tłumaczka, Anna Mateja - dziennikarka "Tygodnika Powszechnego", autorka książki "Co zdążysz zrobić, to zostanie. Portret Jerzego Turowicza" i autorka opracowania trzytomowej edycję pism wybranych redaktora, prof. Marian Stala - historyk literatury, wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego, felietonista "Tygodnika", autor artykułów publikowanych na łamach pisma oraz Jerzy Pilch - pisarz, felietonista "Tygodnika".

Z nagrań archiwalnych przypomnieliśmy również wypowiedź Julii Hartwig - poetki zaprzyjaźnionej z Anną i Jerzym Turowiczami.

***

Tytuł audycji: Strefa literatury

Prowadziła: Dorota Gacek

Data emisji: 27.01.2018

Godzina emisji: 20.00 

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jerzy Turowicz: robić to samo, tylko lepiej

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2019 05:55
– On się zawsze uśmiechał, a jednocześnie się wyczuwało, że istnieje ta jego strefa samotna – mówił o Jerzym Turowiczu w 1999 roku pisarz prof. Zygmunt Kubiak. Mija 15 lat od śmierci wielkiego redaktora "Tygodnika Powszechnego", choć dla przyjaciół po prostu człowieka, który emanował dobrocią i spokojem.
rozwiń zwiń