X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Podążyć za baśnią

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2012 08:00
"Opowieści, które powracają" - znamy je wszyscy, głównie z dzieciństwa, choć niektórzy chętnie wracają do nich przez całe życie. Zresztą w wersjach często mocno zmodyfikowanych otaczają nas na co dzień, są fundamentem popkultury. Baśnie.
Audio
Podwójny portret Wilhelma (po lewej) i Jakuba Grimmów autorstwa Elisabeth Marii Anny Jerichau-Baumann, 1855
Podwójny portret Wilhelma (po lewej) i Jakuba Grimmów autorstwa Elisabeth Marii Anny Jerichau-Baumann, 1855Foto: Wikipedia cc/bildindex.de

O tym jak dobrze ich słuchać, jak pięknie opowiadać, a także skąd się wzięły i dokąd może doprowadzić je nasza cyfrowa cywilizacja w "Tyglu Literackim" opowiadali Beata Frankowska - opowiadaczka, antropolog kultury i słowa, profesor Grzegorz Godlewski, literaturoznawca - profesor Grzegorz Leszczyński oraz tłumaczka najnowszego pełnego wydania baśni braci Grimm - profesor Eliza Pieciul-Karmińska.

Audycję poprowadziła Katarzyna Hagmajer.

Zobacz więcej na temat: bajki dla dzieci
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bajka "Kopciuszek" skończyła 62 lata

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2012 15:15
Aż trudno w to uwierzyć! Bajka powstała 1950 roku, a do Polski przybyła 10 lat później. W sumie wychowała więc około 6 pokoleń młodych ludzi.
rozwiń zwiń