X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Janusz Olejniczak: muzyka polega na opowiadaniu

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2015 15:00
- Ocenianie gry innych pianistów jest dużo łatwiejsze niż granie samemu. Lepiej słuchać i oceniać przez 12 godzin niż wyjść na estradę na pół godziny - mówił juror Konkursu Chopinowskiego Janusz Olejniczak.
Audio
  • Janusz Olejniczak bohaterem cyklu "Portrety jurorów Konkursu Chopinowskiego" (Opowieści po zmroku/Dwójka)
Pianista Janusz Olejniczak przy zabytkowym fortepianie Erard 1849 w warszawskiej Filharmonii Narodowej przed koncertem z okazji 193 rocznicy urodzin Fryderyka Chopina, Warszawa 27.02.2003 r.
Pianista Janusz Olejniczak przy zabytkowym fortepianie Erard 1849 w warszawskiej Filharmonii Narodowej przed koncertem z okazji 193 rocznicy urodzin Fryderyka Chopina, Warszawa 27.02.2003 r. Foto: PAP/Andrzej Rybczyński

Był najmłodszym laureatem Konkursu Chopinowskiego w 1970 r., dziś sam ocenia młodych uczestników. - Bogactwo odcieni, które daje Chopin, jest ogromne. Dlatego ten konkurs wciąż istnieje i cieszy się coraz większą popularnością. Chciałbym słuchać pianisty jak opowiadania. Na tym polega muzyka - wyjaśniał swoje kryteria oceny Janusz Olejniczak.

O wrażliwości Janusza Olejniczaka na barwę muzyczną oraz o ogromnej samotności pianisty opowiedzieli siostra artysty, Dorota Olejniczak-Budejko, oraz Andrzej Bauer i Jerzy Kisielewski.

***

Audycja: Opowieści po zmroku

Prowadziła: Barbara Schabowska

Goście: Janusz Olejniczak, Dorota Olejniczak-Budejko, oraz Andrzej Bauer i Jerzy Kisielewski

Data emisji: 16.03.2015

Godzina emisji: 21.00

fbi/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Konkurs Chopinowski i grzechy młodości

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2015 13:00
- Wbrew pozorom to nie jest konkurs pianistyczny, lecz "Chopinowski" - mówił Piotr Paleczny, Przewodniczący Jury zakończonego właśnie Ogólnopolskiego Konkursu Chopinowskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jurorzy od Chopina: Martha Argerich

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2015 14:24
Przed XVII Międzynarodowym Konkursem Chopinowskim prezentujemy sylwetki wszystkich jurorów. Rozpoczynamy od wybitnej Argentynki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Martha Argerich: wiek przynosi kompleksy

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2015 12:00
- Gra na fortepianie zmienia się jak ciało... Z czasem coraz mniej jest w niej świeżości - zdradziła słuchaczom Dwójki jedna z najwybitniejszych pianistek naszych czasów.
rozwiń zwiń