X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jerzego Ficowskiego wędrowanie z Cyganami

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2016 11:00
– Zaczęło się od zaintrygowania mitem cygańskim i stereotypami o Cyganach. Wydawało mi się, że ciekawie byłoby poznać prawdę – mówił wybitny poeta w nagraniu archiwalnym z 1996 r.
Audio
  • Wspomnienia o Jerzym Ficowskim w 10. rocznicę śmierci (Opowieści po zmroku/Dwójka)
Jerzy Ficowski, 1981
Jerzy Ficowski, 1981Foto: PAP/Tomasz Michalak

Głosu Jerzego Ficowskiego słuchaliśmy w 10. rocznicę jego śmierci - obok wspomnień Krzysztofa Czyżewskiego, Bożeny Szroeder i Lidii Ostałowskiej, którzy opowiadali m.in. o skarbach w domu artysty. Poeta zaś tłumaczył, dlaczego otacza się pamiątkami czasu, który minął.

– Współżyję z przeszłością dzięki jej rekwizytom, dzięki rzeczom, które, choć są przedmiotami martwymi, żyją dla mnie, a przynajmniej nieprędko umierają. Dzięki temu stanowią jakiś trop, ślad, po którym można iść – powiedział.

Idea zachowania przeszłości towarzyszyła także wędrówce Jerzego Ficowskiego z polskimi Cyganami. W nagraniu z 1996 r. poeta opowiadał o tym, jak zaczęła się jego "pionierska podróż nad Ganges, co płynie przez Mazowsze".

***

Tytuł audycji: Opowieści po zmroku 

Przygotowała: Joanna Szwedowska

Goście: Krzysztof Czyżewski i Bożena Szroeder (Fundacji "Pogranicze sztuk - kultur - narodów" w Sejnach), Lidia Ostałowska (dziennikarka)

Z nagrań archiwalnych: Jerzy Ficowski

Data emisji: 9.05.2016

Godzina emisji: 21.30

mc/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Narrator w psiej budzie. Realizm magiczny w wersji Ficowskiego

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2014 18:00
– W tych opowiadaniach obrazy z pamięci, snu i wyobraźni przenikają się z prawdziwymi – mówiła Magdalena Miecznicka o "Czekaniu na sen psa" Jerzego Ficowskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cyfrowe dziedzictwo Jerzego Ficowskiego

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2015 18:00
Do zasobów Narodowego Archiwum Cyfrowego trafiła audiowizualna spuścizna cenionego poety i eseisty . Zachęcamy do wysłuchania relacji z tego wydarzenia.
rozwiń zwiń