Kumpiaki i kluski śląskie. "Polska kuchnia przeżywa renesans"

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2018 17:30
- Szefowie kuchni coraz częściej odwołują się do regionalnej kuchni polskiej. Do królika serwowane są już nie gnocchi, ale kluseczki śląskie lub kopytka – powiedziała dziennikarka kulinarna Małgorzata Minta.
Audio
  • Małgorzata Minta i Joanna Mróz o trendach w polskiej kuchni (Droga przez mąkę/Dwójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Dar1930/Shutterstock.com

- Polskość coraz bardziej wkracza do restauracji, zachowując przy tym lokalny charakter. I nie chodzi tu o takie produkty, jak marchewka z okolicznych pól czy topinambur, ale np. wędliny czy kumpiaki – dodała Małgorzata Minta, z którą zgodziła się blogerka kulinarna Joanna Mróz.

- Przejawem lokalności w kuchni jest fakt, że belonę występującą do tej pory tylko w nadmorskich smażalniach, można teraz znaleźć w wielu warszawskich, a nawet łódzkich i poznańskich restauracjach - powiedziała Joanna Mróz.

Jakie jeszcze produkty podbijają polską kuchnię i jaką rolę odgrywają dyskonty w odkrywaniu win i polskich przysmaków? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Droga przez mąkę

Prowadzi: Łukasz Modelski

Goście: Małgorzata Minta (dziennikarka kulinarna), Joanna Mróz (blogerka kulinarna)

Data emisji: 6.01.2018

Godzina emisji: 12.00

mz/mk

Czytaj także

"Italia do zjedzenia". Włoska kuchnia jest prosta

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2017 13:00
- Włosi robią tak samo jak Polacy. Przy wyborze knajpy często kierują się portfelem. Niestety wizyta w tanich lokalach kończy się zwykle rozczarowaniem – opowiadał Bartek Kieżuń, autor książki "Italia do zjedzenia".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Marszałka Mannerheima sposób na picie wódki

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2017 14:02
- Carl Gustaf Emil Mannerheim miał wiele ustalonych obyczajów, które towarzyszyły mu przy spożywaniu posiłków. Opanował też specjalną technikę picia wódki - opowiadała w Dwójce Anna Kulicka-Soisalon-Soininen, badaczka historii.
rozwiń zwiń