Wino. Trunek osobliwy

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2022 11:18
Gośćmi audycji "Droga przez mąkę" byli Małgorzata Sułek i Michał Bardel, którzy opowiadali o najdziwniejszych faktach i ciekawostkach związanych z winem.
...
...Foto: Shutterstock/Lukasz Szwaj

Michał Bardel i Małgorzata Sułek połączyli swoje siły, aby zabrać nas w interesującą podróż dookoła świata wina. Rezultatem ich wspólnej pracy jest książka "Winne osobliwości", opowiadająca o najniezwyklejszych, najbardziej ekstremalnych i najdziwniejszych ciekawostkach o wszystkim, co związane jest z tym trunkiem. Wspólnie przemierzyli niemal cały glob i najciekawsze winne zakątki - od Tybetu, przez Mołdawię, Liechtenstein i Maroko, aż po najdalej na południe wysunięte winnice Patagonii. Nie omijając oczywiście po drodze znanych wszystkim miłośnikom wina Szampanii, Toskanii czy Bordeaux – czytamy w opisie wydawcy.

Najdroższe wino świata, największy winiarski oszust, najbardziej kosmiczne wino i wino najbardziej romantyczne. 

O pełnych humoru anegdotach, ekscentrycznych winiarzach oraz wielu innych niezwykłych faktach i ciekawostkach związanych z tym trunkiem opowiadali w audycji Małgorzata Sułek i Michał Bardel – autorzy książki "Winne osobliwości".

***

"Droga przez mąkę" to erudycyjny program kulinarny na temat związku kuchni z cywilizacją.

Autor audycji, Łukasz Modelski, omawia z gośćmi wątki kulinarne w literaturze i w innych sztukach. Pojawiają się również recenzje książek kucharskich, kulinarnych, kulinarno-podróżniczych etc. Na zakończenie zaś wybrzmiewa utwór muzyczny z krótkim omówieniem, muzyka wyłącznie klasyczna, jej autorski wybór "pasujący" do głównego dania, czyli tematu kulinarnego omawianego w danym odcinku cyklu. Emisja w każdą niedzielę, tylko na antenie Programu 2 Polskiego Radia.


Posłuchaj
19:00 Dwójka droga przez make 2.01.2022.mp3 Rozmowa z Małgorzatą Sułek i Michałem Bardelem, autorami książki "Winne osobliwości" (Droga przez mąkę/Dwójka) 

Zobacz też: Historia polskiego winiarstwa pisana na nowo >>>

***

Tytuł audycji: Droga przez mąkę

Prowadził: Łukasz Modelski

Data emisji: 2.01.2022

Godzina emisji: 11.00

Czytaj także

Muzyka i jedzenie. Czy w renesansie grano do kotleta?

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2021 14:57
Zgodnie z tradycją kolędnikom, którzy odwiedzali nas w Wigilię czy kolejne dni świąt, dziękowano za muzykę jedzeniem. To jednak niejedyne połączenie sztuki, muzyki z kulinariami. 
rozwiń zwiń