Polskie Radio
Section05
Winnica

Zielona Góra winem płynąca

- Kultura winiarska jest czymś więcej niż tylko spożywaniem wina, są to przede wszystkim wspaniali ludzie. Winiarze ciężko pracują, mają swoją pasję i to widać. Cała ta kultura kształtuje charaktery i znajduje wielu naśladowców. To sposób na ciekawe i szczęśliwe życie - opowiadał Hubert Małyszczyk, przewodnik dziennikarzy "Dwójki na miejscu", prezentując panoramę miasta z Winnego Wzgórza w Zielonej Górze.
Zobacz więcej na temat:  Zielona Góra Dwójka Monika Zając Winnica

Ogród dawnych smaków

Czekolada, kawa, herbata – to wynalazki nie do razu i nie przez wszystkich zaakceptowane na polskich stołach. A co było napitkiem ulubionym przez wszystkich? Z czym mieszano alkohole, jak je schładzano? Gośćmi audycji Kwadratura kultury byli: Dorota Dias-Lewandowska, znawczyni historii wina, Bogdan Gałązka, szef restauracji Gothic Café na zamku w Malborku i Adrian Ordakowski, kuchmistrz restauracji w pałacu w Wilanowie.
Zobacz więcej na temat:  Warszawa Winnica alkohol Krzyżacy

Nowy film o wielkim terrorze. Zginęło 100 tys. Polaków

Liliana Komorowska to polska aktorka, absolwentka warszawskiej PWST, która od ponad trzydziestu lat mieszka w Ameryce Północnej - najpierw w USA, a od dwudziestu w Kanadzie - gdzie z powodzeniem realizuje swoje plany życiowe i artystyczne. Liliana Komorowska ostatnio współtworzyła krótkometrażowy film „Ojcu”, opowiadający o mordzie w Winnicy i nakręcony na podstawie poematu Aliny Bandrowskiej o tym samym tytule. Artystka była gościem audycji Trendy Kultury.
Zobacz więcej na temat:  kino NKWD Ukraina film polski Winnica