O najlepszych restauracjach na świecie

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2022 12:30
W tym wydaniu audycji rozmawialiśmy o pięćdziesięciu najlepszych restauracjach na świecie. Gościem Łukasza Modelskiego była Małgorzata Minta, dziennikarka, blogerka, autorka i kolekcjonerka książek kulinarnych.
Które restauracje mogą poszczycić się najwyższym kunsztem sztuki kulinarnej?
Które restauracje mogą poszczycić się najwyższym kunsztem sztuki kulinarnej?Foto: Shutterstock/Semen Kuzmin

Podczas tej wędrówki "Drogą przez mąkę" opowiadaliśmy o tegorocznej odsłonie jednej z najważniejszych nagród branży gastronomicznej. Jest ona przyznawana od 2002 przez magazyn kulinarny "Restaurant", na podstawie ankiety sporządzanej przez smakoszy, restauratorów, szefów kuchni i krytyków kulinarnych. Pozycjonuje 50 najlepszych, według jury, restauracji świata.


Posłuchaj
23:45 Droga przez mąkę 14.08.2022.mp3 O najlepszych restauracjach na świecie (Droga przez mąkę/Dwójka)

Naszym gościem była Małgorzata Minta, dziennikarka, blogerka, autorka i kolekcjonerka książek kulinarnych. Tropicielka prawdziwych smaków. Współautorka książek "Apetyt na Polskę" (2015), "Dzień dobry. Śniadania z Małgosią Mintą" (2016). Konsultantka i ekspertka kulinarna, specjalistka ds. trendów kulinarnych, inicjatorka pierwszej polskiej konferencji bloggerów kulinarnych Food Blogger Fest. W jedzeniu najbardziej intrygują ją ludzie, którzy za nim stoją - szefowe i szefowie kuchni, autorzy, producenci, hodowcy - którzy robią dobre rzeczy dobrze.

(opis na podstawie strony internetowej Małgorzaty Minty)

***

"Droga przez mąkę" to erudycyjny program kulinarny na temat związku kuchni z cywilizacją.

Autor programu, Łukasz Modelski, będzie omawiać z gośćmi wątki kulinarne obecne w literaturze i w innych sztukach. Ponadto: recenzje książek kucharskich, kulinarnych, kulinarno-podróżniczych etc. Na zakończenie utwór muzyczny z krótkim omówieniem, muzyka wyłącznie klasyczna, jej autorski wybór pasujący do głównego dania, czyli tematu kulinarnego omawianego w programie.

***

Tytuł audycji: "Droga przez mąkę"

Prowadził: Łukasz Modelski

Gość: Małgorzata Minta (dziennikarka, blogerka, autorka i kolekcjonerka książek kulinarnych)

Data emisji: 14.08.2022

Godzina emisji: 12.30

Czytaj także

Ostrygi, ryby, kraby i nie tylko. Chile na talerzu

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2022 11:00
W kulinarną podróż po Chile wybieraliśmy się w audycji z cyklu "Droga przez mąkę" w towarzystwie Katarzyny Kazimierskiej z organizacji ProChile.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wszystko o greckiej oliwie

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2022 13:00
- Śródziemnomorskie wyprawy wakacyjne to jest wino, to są owoce, ale także oliwa. Najciekawsza chyba, bo najbardziej zróżnicowana, jest oliwa w Grecji - zapraszał na swoją audycję "Droga przez mąkę" Łukasz Modelski.
rozwiń zwiń