REKLAMA

"Królik po islandzku". Książka o smakowaniu życia

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2022 13:30
Polowanie na kaczki za pomocą chleba. Nabywanie w sklepie zoologicznym królika na potrawkę. To tylko dwie niezwykłe opowieści, które znalazły się w książce "Królik po islandzku".
Hubert Klimko-Dobrzaniecki i Grzegorz Kasdepke
Hubert Klimko-Dobrzaniecki i Grzegorz KasdepkeFoto: Magdalena Mikołajczuk

Jej autorzy - Grzegorz Kasdepke i Hubert Klimko-Dobrzaniecki byli gośćmi najbliższej "Drogi przez mąkę".

Lektura będzie nie lada zaskoczeniem dla czytelników przyzwyczajonych do pióra autorów. Tym razem połączyli siły, talenty, pasję i poczucie humoru, aby stworzyć wartką prozę wyłącznie dla dorosłych!

Anegdoty, wspomnienia i portrety - wszystko opowiedziane językiem lekkim, czasem ironicznym, czasem refleksyjnym, a miejscami nawet zaskakująco sprośnym. Mówią o smakowaniu życia całym sobą i o pierwszych razach doświadczanych wszystkimi zmysłami. Przywołane historie wieńczą przepisy na dania, które kojarzą się autorom z najważniejszymi momentami w ich życiu.

Czytaj także: "Królik po islandzku". O dwóch facetach lubiących smakować życie

Podczas lektury "Królika po islandzku" poczujemy smak agrestu na Islandii i pierwszych brzoskwiń w puszce kradzionych podczas pracy w OHP. Wrócimy do barów mlecznych, przejedziemy się autostopem, zachłyśniemy towarami eksportowymi z zachodu, które były jak kolorowe papugi wśród szarych wróbli - zagraniczne papierosy, kolorowy alkohol i pierwsze komercyjne filmy na taśmach VHS. Te opowieści tworzą literacką przystawkę dla dania głównego. A jest w czym wybierać Pierś indyka - director’s cut, Carbonnade a la Flamande, Dziwkarski makaron oraz autorski Hummus z dworca Wien Sudbanhoff. To dla zaostrzenia apetytu czytelników, więcej w "Króliku po islandzku".

(opis pochodzi od wydawcy)

Posłuchaj
29:56 2022_07_17 12_30_47_PR2_Droga_przez_make.mp3 "Królik po islandzku". Książka o smakowaniu życia (Droga przez mąkę/Dwójka)

 

***

Tytuł audycji: Droga przez mąkę

Prowadził: Łukasz Modelski

Goście: Grzegorz Kasdepke i Hubert Klimko-Dobrzaniecki

Data emisji: 17.07.2022

Godzina emisji: 12.30

Czytaj także

"Pożegnanie z Wesołą". Marika: to pretekst do rozmowy z dziećmi o emocjach

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2022 14:48
- Starałyśmy się pisać w taki sposób, żeby lektura tych opowiadań była dla rodziców pretekstem do pogłębionych rozmów z dziećmi o emocjach, o tym, co się wyrabia w dzieciach i rodzicach przy okazji różnych doniosłych wydarzeń - mówiła w "Muzycznej Jedynce" Marta Kosakowska, znana też jako Marika, o książce "Pożegnanie z Wesołą.
rozwiń zwiń