X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Misteria Paschalia reagują na światowe niepokoje

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2015 10:40
- W tym roku po raz pierwszy prezentujemy wyłącznie muzykę religijną. To odpowiedź na zagrożenia, które ciągną do Europy z południa i ze wschodu - mówił w Dwójce Filip Berkowicz, dyrektor artystyczny festiwalu.
Audio
  • Małgorzata Małaszko i Filip Berkowicz o festiwalu Misteria Paschalia 2015. Rozmawiał Marcin Pesta (Poranek Dwójki)
Ten festiwal to niesłychana okazja, żeby przenieść się z codzienności, z którą się borykamy, w coś bardziej szlachetnego - mówiła o Misteriach Paschaliach dyrektor Dwójki Małgorzata Małaszko (na zdjęciu fragment obrazu Tintoretta Zmartwychwstanie)
"Ten festiwal to niesłychana okazja, żeby przenieść się z codzienności, z którą się borykamy, w coś bardziej szlachetnego" - mówiła o Misteriach Paschaliach dyrektor Dwójki Małgorzata Małaszko (na zdjęciu fragment obrazu Tintoretta "Zmartwychwstanie")Foto: Wikipedia/domena publiczna

Tegoroczna odsłona festiwalu Misteria Paschalia jest prezentacją dziedzictwa europejskiej muzyki od średniowiecza aż po klasycyzm. Filip Berkowicz zwracał uwagę, że ten repertuar jest przyczynkiem do poszukiwania własnej tożsamości w kontekście wydarzeń na Ukrainie, a także działań islamskich terrorystów. - W tym szczególnym czasie, jakim jest Wielki Tydzień, należy sobie przypomnieć jakie są nasze korzenie i odkurzyć część zapomnianych partytur - podkreślał gość "Poranka Dwójki".

Program 2 Polskiego Radia w tym roku po raz pierwszy jest współorganizatorem krakowskiego festiwalu. O najciekawszych wydarzeniach Misteriów Paschaliów, które śledzić będzie można na naszej antenie, opowiedziała dyrektor Dwójki Małgorzata Małaszko.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki 

Prowadzący: Marcin Pesta

Goście: Małgorzata Małaszko (dyrektor Programu 2 Polskiego Radia), Filip Berkowicz (dyrektor artystyczny festiwalu Misteria Paschalia)

Data emisji: 30.03.2015

Godzina emisji: 8.30

bch/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Misteria Paschalia 2015 na antenie Dwójki

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2015 22:00
Dwójka, która jest współorganizatorem krakowskiego święta muzyki dawnej, przygotowała dla Państwa transmisje pięciu koncertów.
rozwiń zwiń