Misteria Paschalia reagują na światowe niepokoje

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2015 10:40
- W tym roku po raz pierwszy prezentujemy wyłącznie muzykę religijną. To odpowiedź na zagrożenia, które ciągną do Europy z południa i ze wschodu - mówił w Dwójce Filip Berkowicz, dyrektor artystyczny festiwalu.
Audio
  • Małgorzata Małaszko i Filip Berkowicz o festiwalu Misteria Paschalia 2015. Rozmawiał Marcin Pesta (Poranek Dwójki)
Ten festiwal to niesłychana okazja, żeby przenieść się z codzienności, z którą się borykamy, w coś bardziej szlachetnego - mówiła o Misteriach Paschaliach dyrektor Dwójki Małgorzata Małaszko (na zdjęciu fragment obrazu Tintoretta Zmartwychwstanie)
"Ten festiwal to niesłychana okazja, żeby przenieść się z codzienności, z którą się borykamy, w coś bardziej szlachetnego" - mówiła o Misteriach Paschaliach dyrektor Dwójki Małgorzata Małaszko (na zdjęciu fragment obrazu Tintoretta "Zmartwychwstanie")Foto: Wikipedia/domena publiczna

Tegoroczna odsłona festiwalu Misteria Paschalia jest prezentacją dziedzictwa europejskiej muzyki od średniowiecza aż po klasycyzm. Filip Berkowicz zwracał uwagę, że ten repertuar jest przyczynkiem do poszukiwania własnej tożsamości w kontekście wydarzeń na Ukrainie, a także działań islamskich terrorystów. - W tym szczególnym czasie, jakim jest Wielki Tydzień, należy sobie przypomnieć jakie są nasze korzenie i odkurzyć część zapomnianych partytur - podkreślał gość "Poranka Dwójki".

Program 2 Polskiego Radia w tym roku po raz pierwszy jest współorganizatorem krakowskiego festiwalu. O najciekawszych wydarzeniach Misteriów Paschaliów, które śledzić będzie można na naszej antenie, opowiedziała dyrektor Dwójki Małgorzata Małaszko.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki 

Prowadzący: Marcin Pesta

Goście: Małgorzata Małaszko (dyrektor Programu 2 Polskiego Radia), Filip Berkowicz (dyrektor artystyczny festiwalu Misteria Paschalia)

Data emisji: 30.03.2015

Godzina emisji: 8.30

bch/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Misteria Paschalia 2015 na antenie Dwójki

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2015 22:00
Dwójka, która jest współorganizatorem krakowskiego święta muzyki dawnej, przygotowała dla Państwa transmisje pięciu koncertów.
rozwiń zwiń