X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Joanna Halszka Sokołowska: nastroiłam moje ciało pustynią

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2018 12:27
- Po powrocie żartowałam, że pustynia to była taka duża, wspaniała, kocia kuwetka, gdzie trzeba było łasić się do piasku. Wypełniło mnie tam poczucie szczęścia - o zestrajaniu ciała i głosu z naturą opowiadała w Dwójce aktorka, kompozytorka, śpiewaczka i tancerka.
Audio
  • Joanna Halszka Sokołowska o śpiewaniu na pustyni i w puszczy (Bita godzina/Dwójka)
Joanna Halszka Sokołowska
Joanna Halszka SokołowskaFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Joanna Halszka Sokołowska wspominała, że na pustynię zawiodły ją sny. - Pojawiały się we mnie takie przeczucia i tęsknoty za tą przestrzenią, ale też wielki strach, z którym postanowiłam się zmierzyć.

Wokalistka opowiadała o swoich doświadczeniach z głosem na egipskiej pustyni, ale też o jej pozytywnym wpływie na ciało. - Dziś, kiedy śpiewam, wracam w takie miejsca, w fizyczne doświadczenia tego, jak się tam czułam, co płynęło w moim ciele, jak tam zaczęłam oddychać, jak zmienił się mój wzrok.

Innym ważnym miejscem, z którego czerpie Joanna Halszka Sokołowska jest las. Artystka wyjaśniła, dlaczego drzewa są rodzajem gongu, ale też zdradziła, jaką muzykę lubią żubry.

Ze śpiewaczką rozmawialiśmy ponadto o uwikłaniu głosu w cywilizację i problemach ze znalezieniem dla niego bezpiecznej przestrzeni.

***

Tytuł audycji: Bita godzina

Pprowadzi Ewa Szczecińska

Goście: Joanna Halszka Sokołowska (wokalistka, kompozytorka, tancerka)

Data emisji: 21.12.2018

Godzina emisji: 22.30

bch


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

ProMODERN – więcej niż zespół wokalny

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2018 14:15
- Powstawaniu naszego zespołu towarzyszyło założenie, że musi on skupić śpiewaków, którzy mają ten background muzyczny trochę szerszy niż zazwyczaj, ponieważ wykonywać będziemy muzykę wymagającą - mówił w Dwójce Piotr Pieron, bas.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sztuka radia i to, co w niej najlepsze

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2018 11:56
- Zasadą jest dźwięk jako nośnik treści i form oraz transmisja jako pewna sytuacja społeczna. To sprawia, że wielu kreatywnych ludzi o bardzo różnej wrażliwości i różnych kompetencjach trafia do tego świata i tworzy zaskakująco oryginalne rzeczy - mówił Michał Mendyk o twórcach związanych z radiem. W "Bitej godzinie" opowiadaliśmy o 35. numerze "Glissanda" poświęconym radiowej sztuce.
rozwiń zwiń