X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tak się kolędowało na Lubelszczyźnie!

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2014 14:00
Przypominamy nagranie wideo niezwykłego koncertu "Nie masz ci nie masz nad tę gwiazdeczkę" - złożonego kolęd i pastorałek z Lubelszczyzny.
Audio
  • "Kolednice koledowały i koledy śpiewały". Fragm. gawędy śpiewaczek z zespołu “Jarzębina” z Kocudzy (koncert noworoczny kolęd i pastorałek/Dwójka)
Zespół śpiewaczy Jarzębina z Kocudzy
Zespół śpiewaczy “Jarzębina” z KocudzyFoto: Grzegorz Śledź/PR2Lubelskie jest regionem, gdzie istniało szczególnie dużo form kolędowania, zachowało się wiele śpiewów kolędniczych i pieśni domowych na Gody o oryginalnej, niespotykanej gdzie indziej melodyce i tekstach. Był to przez wieki region pograniczny, jego bogactwo muzyczne kształtowały również tradycje sąsiadujących od południa i wschodu Ukraińców.

>>>Obejrzyj kolędowe spotkanie dziennikarzy Dwójki<<<

6 stycznia, najciekawsze utwory z tego regionu w Studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego zaprezentowały: zespół śpiewaczy “Jarzębina” z Kocudzy, Agata Harz (śpiew), Katarzyna de Latour (cymbały, skrzypce, ksylofon), Katarzyna Szurman (harmonia trzyrzędowa, skrzypce, okaryna), Zuzanna Pastuszenko (śpiew), Jurij Pastuszenko (śpiew, buzuki), Remek Mazur-Hanaj (lira korbowa, skrzypce, bębenek).

mm

Zobacz więcej na temat: Boże Narodzenie folk kolędy
Komentarze2
aby dodać komentarz
Sortuj: od najnowszegood najstarszego
incrudo2014-01-07 01:38 Zgłoś
Po prostu w Kocudzy tak mówią.
szeleszczyciel2014-01-06 16:36 Zgłoś
"Kolednice koledowały i koledy śpiewały"? Dlaczego bez ę?

Czytaj także

Koncert pamięci Jana Gacy - zobacz wideo!

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2014 12:00
- W czasie naszych spotkań Jan Gaca grał na skrzypcach i mówił: "No, ja się tyle nauczyłem. A wy?". Zaczynaliśmy grać, a on oceniał: "Skarbie, nie masz czasu ćwiczyć" - mówił w Dwójce Maciej Żurek podczas koncertu poświęconego pamięci radomskiego skrzypka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kapela Bractwa Ubogich - zobacz wideo!

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2014 08:27
W ramach cyklu "Muzyczna Scena Tradycji” odbył się koncert muzyków, którzy 20 lat temu tworzyli Kapelę Bractwa Ubogich. Zapraszamy do obejrzenia koncertu!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odzyskane brzmienia suki biłgorajskiej

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2013 22:44
W kolejnym koncercie z cyklu "Muzyczna Scena Tradycji" w Studiu im. Władysława Szpilmana dźwięki suki biłgorajskiej zaprezentowali jej rekonstruktorzy Maria Pomianowska oraz Zbigniew i Krzysztof Butrynowie.
rozwiń zwiń