REKLAMA

Koncert kobiet muzykantek. Zobacz wideo

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2016 06:00
Główną bohaterką "Muzycznej Sceny Tradycji" była skrzypaczka Katarzyna Zedel. Artystka jest uczennicą wiejskich muzykantów z regionu radomskiego: m.in. Jana Gacy, Jana Fokta i lubelskiego: Stanisława Głaza, Leona Krzosa, Zbigniewa.
Katarzyna Zedel, Ewa Grochowska Marta Domachowska i Katarzyna Rosik
Katarzyna Zedel, Ewa Grochowska Marta Domachowska i Katarzyna RosikFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Katarzyna Zedel na co dzień pracuje w Muzeum Instrumentów Ludowych w Szydłowcu.

Oprócz Katarzyny Zedel podczas koncertu wystąpiła słynna harmonistka z Kamienia k. Skrzynna, laureatka tegorocznej nagrody Muzyka Źródeł oraz nauczycielka Katarzyny Zedel - Wiesława Gromadzka. Podczas koncertu na skrzypcach zagrała również wnuczka pani Wiesławy Monika.

Paniom towarzyszyła sekcja rytmiczno-wokalna "Sekund Hand", czyli Katarzyna Rosik i Marta Domachowska,  związana z tradycjami muzycznymi mikroregionu kajockiego (okolice Przystałowic Małych).

Podczas koncertu zagrała i zaśpiewała również Ewa Grochowska - związana m.in. z kapelą "Tęgie Chłopy" i zespołem "Warszawa Wschodnia".

Wśród zaproszonych przez Katarzynę Zedel gości znalazła się też Katarzyna Tucholska. To inicjatorka i wykonawczyni niezwykłego projektu zbudowania nowoczesnej harmonii trzyrzędowej.


***

Tytuł audycji: Muzyczna Scena Tradycji

Prowadziła: Anna Szewczuk

Goście: Katarzyna Zedel, Wiesława Gromadzka, Katarzyna Rosik i Marta Domachowska, Ewa Grochowska, Katarzyna Tucholska

Data emisji: 9.10.2016

Godzina emisji: 16.00

bch


Czytaj także

Weselny prolog "Nowej Tradycji"

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2016 21:10
W przeddzień koncertu inaugurującego 19. Festiwal Folkowy Polskiego Radia "Nowa Tradycja" zapraszamy na "Muzyczną Scenę Tradycji".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Potańcówka z Warszawską Orkiestrą Sentymentalną

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2016 08:00
Zespół wystąpił na Dwójkowej "Muzycznej Scenie Tradycji". Podczas koncertu zabrzmiały utwory z płyty "Umówmy się na dziś". Z artystami rozmawialiśmy o ich fascynacji polską muzyką przedwojenną.
rozwiń zwiń