X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Europejskie Nagrody Filmowe we Wrocławiu

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2016 15:00
Rozdanie tych wyróżnień to jedno z najważniejszych wydarzeń mijającego 2016 roku, w którym miasto dzierżyło tytuł Europejskiej Stolicy Kultury.
Audio
  • Europejskie Nagrody Filmowe we Wrocławiu (Magazyn europejski/Dwójka)
Wrocławski rynek (zdj. ilustracyjne)
Wrocławski rynek (zdj. ilustracyjne)Foto: pixabay/domena publiczna

Na uroczystości w Narodowym Forum Muzyki pojawią się znani twórcy kina, w tym reżyserzy, aktorzy i producenci. W przeddzień wydarzenia, we wrocławskim kinie Nowe Horyzonty odbyła się konferencja zatytułowana "Europejska kinematografia wobec piractwa i wyzwań cyfrowej rzeczywistości", w której udział wzięli reprezentanci instytucji kultury, szkół filmowych, dystrybutorów kinowych i cyfrowych, prawnicy, przedstawiciele środowisk akademickich oraz członkowie Europejskiej Akademii Filmowej.

***

Wieża Babel kojarzy się nam raczej z zamętem. Ten stereotyp postanowili zmienić duński kompozytor polskiego pochodzenia - Jan Feat oraz wrocławski raper - Łukasz L.U.C Rostkowski. Ich wspólny projekt - "Rebel Babel" - to międzynarodowa, wielojęzyczna platforma spotkań muzyków, tekściarzy i kompozytorów z różnych regionów Europy. Zwieńczeniem trwającej kilka miesięcy serii koncertów jest podwójny album zatytułowany "Rebel Babel Dialog 1", łączący hip hop i funk z muzyką zarówno amatorskich, jak i profesjonalnych orkiestr dętych. O projekcie, o albumie, a także o tym, jak schody ruchome w metrze mogą stać się dyrygentem, opowiadał Łukasz L.U.C Rostkowski.

***

Do 15 grudnia można wysyłać zgłoszenia udziału w przyszłorocznym "Muzealnym think-tanku", który dofinansowany został z Funduszy Norweskich. Projekt zakłada utworzenie nieformalnej sieci pracowników muzeów oraz organizacji wspierających rozwój muzealnictwa. - Hasłem przewodnim spotkań będzie "muzeum przeciw wykluczeniom" - informowała Zuzanna Atanasow z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

***

Wynik referendum we Włoszech - to najważniejszy w tym tygodniu temat w prasie europejskiej. Komentarze niemieckich gazet śledził Wojciech Szymański.

***

Tytuł audycji: Magazyn europejski 

Prowadzi: Katarzyna Nowak

Data emisji: 12.11.2016

Godzina emisji: 15.00

mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Z czego śmieje się Parlament Europejski?

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2016 16:00
W "Magazynie europejskim" wysłuchaliśmy relacji Marty Cagnoli z mediolańskiego Radia 24, która opowie o niemieckiej komedii "Toni Erdman".
rozwiń zwiń