Europejskie Nagrody Filmowe we Wrocławiu

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2016 15:00
Rozdanie tych wyróżnień to jedno z najważniejszych wydarzeń mijającego 2016 roku, w którym miasto dzierżyło tytuł Europejskiej Stolicy Kultury.
Audio
  • Europejskie Nagrody Filmowe we Wrocławiu (Magazyn europejski/Dwójka)
Wrocławski rynek (zdj. ilustracyjne)
Wrocławski rynek (zdj. ilustracyjne)Foto: pixabay/domena publiczna

Na uroczystości w Narodowym Forum Muzyki pojawią się znani twórcy kina, w tym reżyserzy, aktorzy i producenci. W przeddzień wydarzenia, we wrocławskim kinie Nowe Horyzonty odbyła się konferencja zatytułowana "Europejska kinematografia wobec piractwa i wyzwań cyfrowej rzeczywistości", w której udział wzięli reprezentanci instytucji kultury, szkół filmowych, dystrybutorów kinowych i cyfrowych, prawnicy, przedstawiciele środowisk akademickich oraz członkowie Europejskiej Akademii Filmowej.

***

Wieża Babel kojarzy się nam raczej z zamętem. Ten stereotyp postanowili zmienić duński kompozytor polskiego pochodzenia - Jan Feat oraz wrocławski raper - Łukasz L.U.C Rostkowski. Ich wspólny projekt - "Rebel Babel" - to międzynarodowa, wielojęzyczna platforma spotkań muzyków, tekściarzy i kompozytorów z różnych regionów Europy. Zwieńczeniem trwającej kilka miesięcy serii koncertów jest podwójny album zatytułowany "Rebel Babel Dialog 1", łączący hip hop i funk z muzyką zarówno amatorskich, jak i profesjonalnych orkiestr dętych. O projekcie, o albumie, a także o tym, jak schody ruchome w metrze mogą stać się dyrygentem, opowiadał Łukasz L.U.C Rostkowski.

***

Do 15 grudnia można wysyłać zgłoszenia udziału w przyszłorocznym "Muzealnym think-tanku", który dofinansowany został z Funduszy Norweskich. Projekt zakłada utworzenie nieformalnej sieci pracowników muzeów oraz organizacji wspierających rozwój muzealnictwa. - Hasłem przewodnim spotkań będzie "muzeum przeciw wykluczeniom" - informowała Zuzanna Atanasow z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

***

Wynik referendum we Włoszech - to najważniejszy w tym tygodniu temat w prasie europejskiej. Komentarze niemieckich gazet śledził Wojciech Szymański.

***

Tytuł audycji: Magazyn europejski 

Prowadzi: Katarzyna Nowak

Data emisji: 12.11.2016

Godzina emisji: 15.00

mc

Czytaj także

Z czego śmieje się Parlament Europejski?

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2016 16:00
W "Magazynie europejskim" wysłuchaliśmy relacji Marty Cagnoli z mediolańskiego Radia 24, która opowie o niemieckiej komedii "Toni Erdman".
rozwiń zwiń