Jak Syryjczycy znaleźli dom w Oławie

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2016 14:00
W audycji słuchaliśmy historii rodziny, która zanim półtora roku temu trafiła do Polski, przeszła długą drogę z oblężonego Homs.
Audio
  • Jak Syryjczycy znaleźli dom w Oławie (Magazyn europejski/Dwójka)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: flickr.com/lenny_montana

Adelowi, Salwie, Mimozie, Carmen, Toniemu i Adelowi juniorowi - w odróżnieniu od ponad stu innych syryjskich rodzin - udało się zostać w Polsce. Od samego początku, bez względu na politykę polskiego rządu, Niemiec czy Unii Europejskiej, wspiera ich rodzina Wilgoszów.

Ponadto w audycji porozmawialiśmy o tym, że okres świąteczny to dobry moment do spotkań, ale także wzajemnego wsparcia, zwłaszcza osób starszych i samotnych. Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych "Ę" właśnie w tym duchu, lecz nie tylko na święta, proponuje konkurs na nowatorskie rozwiązania, które osobom w sędziwym wieku pozwolą dłużej uczestniczyć w życiu społecznym i żyć lepiej. Najlepsze projekty dostaną wsparcie ekspertów oraz dotację na testowanie. O szczegółach mówił Wojciech Wiśniewski, menedżer projektu.

***

Tytuł audycji: Magazyn europejski

Prowadzi: Justyna Piernik

Data emisji: 24.12.2016

Godzina emisji: 15.00

mz/bch

Czytaj także

PAH pomaga syryjskim rodzinom z Aleppo

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2016 13:55
Pierwszych 255 rodzin z Aleppo dotarło do obozów dla uchodźców, w których pracuje Polska Akcja Humanitarna. Pracownicy misji PAH w Syrii codziennie dostarczają nowoprzybyłym ponad 26 tysięcy litrów wody, zajmują się też wywozem śmieci i nieczystości, a także prowadzą szkolenia z zasad zachowania higieny w prowizorycznych warunkach i dużym skupisku ludzi. O działaniach Polskiej Akcji Humanitarnej opowiadał w Polskim Radiu 24 Marcin Podleśny, koordynator programu Turcja/Syria.
rozwiń zwiń