Jak rozwija się Narodowe Muzeum Morskie

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2017 15:00
W audycji odwiedziliśmy dwie nowe placówki muzeum morskiego: Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie i Ośrodek Kultury Morskiej w Gdańsku.
Audio
  • Jak rozwija się Narodowe Muzeum Morskie (Magazyn Europejski/Dwójka)
Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku
Narodowe Muzeum Morskie w GdańskuFoto: DerHexer/Wikimedia/CC BY-SA 3.0

Relację z dwóch ośrodków, które zostały wybudowane dzięki dotacji ze funduszy Norweskiego Mechanizmu Finansowego i Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego, przedstawiła Marzena Bakowska z Radia Gdańsk.  

Pozostałe tematy w audycji:

- rewitalizacja Ogrodów Zamku Królewskiego w Warszawie to duży, kilkuletni projekt, częściowo już zrealizowany. Górny ogród został zrewitalizowany i odtworzony na bazie m.in. obrazów Canaletta, fotografii z okresu międzywojennego, a także planów rozbudowy ogrodów z końca lat 30., których realizację uniemożliwił wybuch wojny. Teraz Zamek Królewski jest w przededniu rewitalizacji dolnego ogrodu, który stanowi dopełnienie całości otoczenia zamkowego. Z dr Małgorzatą Szafrańską, Izabelą Witkowską i zastępcą dyrektora ds. zarządzania Ireną Zalewską spotkała się Beata Stylińska;

- dzięki funduszom unijnym dla Teatru Powszechnego w Warszawie planowany jest m.in. montaż nowoczesnego oświetlenia oraz zakup sprzętu audiowizualnego. Zostanie również zakupiona macierz dyskowa do archiwizacji cyfrowej spektakli oraz zostaną przeprowadzone prace termomodernizacyjne.  O planach teatru z dyrektorem Pawłem Łysakiem rozmawiał Tomasz Mościcki.

Jak zwykle w audycji przejrzmy prasę europejską pod kątem wydarzeń w UE.

***

Tytuł audycji: Magazyn europejski

Prowadzi: Tomasz Mościcki

Data emisji: 18.02.2017

Godzina emisji: 15.00

mz/jp

Czytaj także

Centrum św. Jana łączy sacrum i profanum

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2017 16:00
Raz w tygodniu jest tu odprawiana Msza św, a na co dzień odbywają się wystawy i koncerty. O tym miejscu rozmawialiśmy w "Magazynie europejskim".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Forgotten Heritage". Artystyczna awangarda w Europie

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2017 14:00

W audycji rozmawialismy m.in. o promującym sztukę współczesną projekcie, który jako lider realizuje polska fundacja Arton.

rozwiń zwiń