Od uśmiechu, przez miłość, po śmierć

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2020 11:48
W kolejnej audycji nasi eksperci recenzowali książki Davida Sedarisa "Calypso" oraz Nico'a Walkera "Świeży".
Okładki książek
Okładki książekFoto: mat. promocyjne

Posłuchaj
29:05 [ PR2]PR2 (mp3) 25 październik 2020 12_29_59.mp3 Recenzje książek Davida Sedarisa "Calypso" oraz Nico'a Walkera "Świeży" (Czytelnia/Dwójka)

 

Sedarisa nie sposób nie lubić każdy bowiem może się w nim przejrzeć. Ma dar budowania w swoich tekstach intymnej atmosfery i wciągania nas czytelników w rozmowy, które prowadzi z członkami rodziny, życiowym partnerem, politycznymi przeciwnikami

W "Calypso" dopuszcza nas do swojej prywatności przede wszystkim wtedy, gdy jest do bólu szczery w punktowaniu swoich wad i słabości. Idiosynkrazje i kompulsje innych zawsze traktuje z dobrotliwym humorem, własne z bezkompromisową kpiną. Sedaris jest ironiczny, nigdy jednak nie jest sarkastyczny nie uzurpuje sobie pozycji człowieka, który wie.

"Świeży"  Nico Walkera to jedna z najbardziej kontrowersyjnych powieści ostatnich lat, finalistka PEN Hemingway Award oraz jedna z najlepszych książek roku wg "New Yorkera", "Entertainment Weekly" i "Vogue’a".

Młody mężczyzna na pierwszym roku nauki w college'u poznaje Emily. Połączeni pasją do twórczości Edwarda Albeego i ecstasy szaleńczo się w sobie zakochują. Wkrótce jednak Emily musi wrócić do domu w Elbie, w stanie Nowy Jork, wobec czego chłopak rzuca szkołę i zaciąga się do wojska jako sanitariusz.

mat. promocyjne

Lektury recenzowali Iwona Rusek i Piotr Kofta.

***

Tytuł audycji: Czytelnia

Prowadziła: Małgorzata Szymankiewicz

Data emisji: 25.10.2020

Godzina emisji: 12.30


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Bezmatek" i "Jaśmina Berezy". Polska proza kobieca

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2020 13:00
W "Czytelni" Iwona Rusek i Piotr Kofta zrecenzowali książkę Miry Marcinów "Bezmatek" oraz powieść Karoliny Jaklewicz "Jaśmina Berezy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maria Janion we wspomnieniach swoich uczniów

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2020 11:22
Na Powązkach Wojskowych w Warszawie odbył się w piątek (4.09) pogrzeb prof. Marii Janion, historyczki literatury, kultury i idei, jednej z najwybitniejszych badaczek polskiego romantyzmu, mistrzyni kilku pokoleń naukowców i pisarzy.
rozwiń zwiń