X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kioskarka i fryzjerka udzielają lekcji życia

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2017 13:00
– Wydaje mi się, że wiele można nauczyć się od prostych ludzi, którzy prowadzą zwykłe życie i którym nie przeszłoby przez myśl, że mogliby być czyimiś nauczycielami – mówił Michał Cichy, autor książki "Pozwól rzece płynąć".
Audio
  • Michał Cichy o swojej książce "Pozwól rzece płynąć" (Strefa literatury/Dwójka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: pixabay/domena publiczna

Kolejne - po wyróżnionym Nagrodą Literacką Gdynia tomie prozy "Zawsze jest dzisiaj" z 2014 r. - dzieło reportażowe Michała Cichego ukaże się 18 stycznia. Autor pisze w niej o dwóch "nauczycielkach kontaktu i obecności".

– W mojej kamienicy jest zakład fryzjerski i kiosk Ruchu. Przed kilku laty w kiosku sprzedawała stara pani Janeczka, a we fryzjerni po drugiej stronie ściany strzygła młoda dziewczyna Kasia. To były niezwykłe kobiety. Dziś już kto inny strzyże, kto inny handluje biletami, i dopiero gdy ich zabrakło, zdałem sobie sprawę z tego, jak cenne to były osoby – powiedział reportażysta.

Michał Cichy opowiadał w Dwójce m.in. o tym, w jaki sposób przebiegała nauka u obu pań, a także o nietypowej sześciomiesięcznej podróży, jaką w następstwie tych lekcji autor odbył, spacerując po najbliższej okolicy - warszawskiej dzielnicy Ochota.

***

Tytuł audycji: Literatura non-fiction (w paśmie "Strefa literatury")

Prowadzi: Katarzyna Nowak

Gość: Michał Cichy (dziennikarz, reportażysta)

Data emisji: 8.01.2017

Godzina emisji: 21.00

mc/mz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Góry Italii spoza przewodnika turystycznego

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2016 13:50
- Najgorzej, gdy wysychają potoki. Alpy i Apeniny są nadmiernie eksploatowane przez elektrownie wodne. Góry zostały zepchnięte na margines życia, a są to światy zupełnie niezwykłe - mówiła w Dwójce Joanna Bendyktowicz, tłumaczka książki Palo Rumiza "Legenda żeglujących gór".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stambuł. Miasto zdetronizowane przez Atatürka

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2016 19:45
- To miasto, które zmienia się z imperialnej stolicy w nowoczesną metropolię - tak o tle książki "O północy w Pera Palace. Narodziny współczesnego Stambułu" opowiadała Paulina Dominik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polsko-żydowska opowieść rodzinna

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2016 13:51
W audycji "To się czyta" prezentujemy fragmenty książki Moniki Sznajderman "Fałszerze pieprzu. Historia rodzinna". Czyta Joanna Jeżewska.
rozwiń zwiń