Kultowy "Trainspotting" w drugiej odsłonie

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2017 15:30
W audycji porozmawiamy o najnowszej produkcji Danny'ego Boyle'a, która jest kontynuacją historii opowiedzianej w filmie z 1996 roku.
Kadr z filmu T2. Trainspotting
Kadr z filmu "T2. Trainspotting"Foto: mat. promocyjne

O filmie "T2: Trainspotting" porozmawiamy z pisarzem, krytykiem i dziennikarzem Krzysztofem Vargą.

Ponadto w audycji spotkamy się z zespołem Jazzpospolita oraz wokalistką, dziennikarką i didżejką Noviką, która pojawiła się na najnowszej płycie grupy "Humanizm". Ze znawcą gier komputerowych Pawłem Schreiberem porozmawiamy z kolei o najnowszej odsłonie gry "Zelda", kultowej pozycji z lat 80. i 90., jednej z najważniejszych przygód na pierwsze konsole.

W "Rekomendacjach popkulturalnych" dowiemy się, jaką płytę na bezludną wyspę zabrałby aktor Sławomir Grzymkowski, w naszym nowym cyklu Bartka Chacińskiego "Sample z popkultury" posłuchamy o diable na rozstajnych drogach, a w "Popkulturze w PRL-u" Piotr Łopuszański opowie o filmach kryminalnych tamtych czasów.

***

Na "Pop-południe" w piątek (3.03) w godz. 16.00-17.30 zaprasza Marta Strzelecka.

mz/mc

Zobacz więcej na temat: kino danny boyle
Czytaj także

"Moonlight". Kadry z bezlitosnej Ameryki

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2017 20:45
- Wyszedłem z tego filmu z przejmującym poczuciem smutku, nie ma tu momentów na uśmiech - o obrazie nominowanym aż w ośmiu kategoriach do tegorocznych Oscarów mówił w Dwójce krytyk Andrzej Kołodyński.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Antologia polskiej muzyki elektronicznej

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2017 18:00
W "Pop-południu" rozmawialiśmy o wydanej właśnie książce prezentującej najważniejszych muzyków i zespoły na scenie muzyki elektronicznej lat 70. i 80.
rozwiń zwiń